“Vale-“tamisoskus HISPAANIA KEELE kursuselt

Me llamo Mihkel. Olen gümnaasiumiõpilane ning suur hispaania keele ja kultuuri austaja. Kuulan flamencot ja unistan tihti Andaluusia valgetest külakestest, mis peidetud mäeahelike ja oliivisalude vahele.

Loo autor Mihkel Hispaania tulises südames, Andaluusias

Teadsin, et pean ka keele ükskord ära õppima, maksku mis maksab.

Häälduse ja kirjapildi sain enam-vähem koduste vahenditega selgeks, ent grammatika ja sõnavara peensuste tundmaõppimiseks otsustasin end kirja panna Tartu Rahvaülikooli kevadisele hispaania keele lühikursusele.

“¡Hola! Me llamo Damaso, hakkame õppima hispaania keelt,” nii juhatas naerusuine õpetaja Sr. Ortiz esimese tunni sisse. Üks esimesi sõnu, mis ta meile õpetas, oli „vale,“ mis on meie „okei“ hispaaniakeelne vaste. Ülejäänud 90 minutit möödus aeglaselt esimesi tervitusfraase (näiteks „Buenos dias“ ja „Como estas“) purssides ning ikka ja jälle meenutades, et h-tähte ei tohi hääldada ning ll hääldub nagu jott.

Hispaania keele õpetaja Damaso Ortiz

Ülejäänud kursus oli väga kasulik ning ma nautisin seda täiel rinnal. Õpetaja Damasol oli iga tund uute sõnade ning neid illustreerivate (kuigi seda on vähe öeldud) piltidega täidetud slaidid, millelt lugesin ahnelt uusi teadmisi sellest kaunist keelest juurde.

Kursuse lõpuks võisin kodus emaga niisama naljaviluks hispaania keeles lobiseda

Mööda külgi ei jooksnud ega jookse Rahvaülikoolist saadud teadmised kindlasti kunagi maha. Selsamal suvel reisisin perega Andaluusiasse, Hispaania tulikuuma südamesse, kus võisin praktiseerida oma „vale-“tamisoskust ning proovida kohalikega niisama jutustada.

Samuti valavad hispaanlased meeleldi oma keele rääkijatest turistidele klaasikese sangríat.

Tänu kursusele mõistsin Hispaanias reisides seda teravmeelse tänavakunsti näidet (pildil kirjas: „Täis poed, tühjad elud“)

Väike lootuskiir Andaluusias (et keel selgeks saada)

Nali naljaks, ent hispaania keel on tõesti väga kasulik keel ning viis, kuidas seda Rahvaülikoolis õppisin, oli tulemuslik ja, mis peaasi, hispaanlaslikult lõbus! Jätkan ise kindlasti Rahvaülikoolis õpinguid ning soovitan seda kindlasti ka teistele.

Es bueno estudiar español – hispaania keelt on hea õppida! ¡Hasta la vista!

Mihkel (15)

Vaata rahvaülikooli hispaania keele kursuseid siit!

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital