Rahvaülikool alustas õppeaastat tunnustuste ja muusikaga lodjakojas

Kõlagu kitarr! Õppeaasta avatervitus lodjakojas.

23. augusti õhtul kogunesid rahvaülikooli kolleegid lodjakotta, et pidulikult avada uus õppeaasta, reflekteerida senitehtut ja visata õhku julgelt uusi ideid. Loomulikult andsime õpetajatele teada ka Maniwaldi videoõppe keskkonna käivitamisest. Traditsiooniliselt pidas avakõne koolijuht Maire Breede, misjärel oli aeg tunnustada silmapaistvaid kolleege ja õppijaid.

Koolijuht Maire Breede maalimas pilti läinud õppeaasta saavutustest ja väljakutsetest ning tutvustamas tulevikuplaane.

Aasta õppija – Kadri Maikov

Aasta õppija osales õppeaasta jooksul seitsmel koolitusel kolmes valdkonnas. Kadri põhiline õppimishuvi on kunst, kuid aastate jooksul on ta õppinud ka psühholoogiat, kokandust, kultuuri, ilu ja andragoogikat paljude meie ainete all, kokku 35 koolitusel. Lisaks innukale õppimisele on ta ka meie aiakujunduse õpetaja.

Aasta keraamika süvaõppija – Marge Tani

Tunnustatav Marge Tani (keskel roosas)

Alustades juba eelmisel kevadel, on Marge õppinud meie keraamikagruppides, potikedral vormimist, keraamilist skulptuuri, pabersavi kasutamist, mocha diffusionit – 8 kursusel 182 tundi. Selle kõrvalt leidis ta muideks aega ka itaalia keele õppimist alustada. Tema keraamikaõpetajad kiidavad tema püsivust, teadmistehimu ja püüdlikkust.

Õpetaja igas keskkonnas – Taisi Oss

Taisi alustas meie juures 2013. aasta kevadel. Tänaseks on ta andnud 108 koolitust ligi 900 õppijale. Ta on aktiivne uusi teemasid tooma ja katsetama. Innukas ja innustav ning alati valmis oma õpetamispädevusi tõstma.

Vahet pole, kas tund toimub klassis, veebis või õues, igal pool saab Taisi õpetamisega hakkama. Olgu see potilill, mustikas, hekk, roos või sammal, tema õpetab, kuidas nende eest hoolt kanda, meie aiandusvaldkonnas.

Aasta õpetaja – Merle Jakobson

Merle Jakobson – Tartu Rahvaülikooli aasta õpetaja. Tunnustust annab üle kunstikeskuse meeskonnajuht Aksel Lõbu.

Tänavusel aasta õpetajal on selja taga neli semestrit rahvaülikoolis. Kuid selle väikse ajaga on ta loonud ja toonud kooli nii palju teemasid, sära ja õppijaid. 50 koolitusega on ta meisterlikke nippe jaganud ligi 400 õppijale.

Kodulehel ja sotsiaalmeedias haarab ta tähelepanu oma värviküllaste ja stiilsete fotodega, koolitustekste vürtsitab prantsuse keel. Kuid tema õpetamise pärusmaaks pole ei fotograafia, stilistika ega ka keel. Tema põhilooming sünnib kondiitri ahvatlustena, prantsuspäraste maiuspaladena!

Aastate õpetaja – Lea Saks

Seekordne aastate õpetaja alustas meie juures 2013 sügisel. Aastate jooksul on tema lahke ja sooja juhendamise alt läbi käinud üle 600 õppija 55 koolitusega. Linna peal on omamoodi legendiks kujunemas üks tema tegu, jutt käib loomulikult Lea kringliteost.
Lea on õppijate poolt kõrgelt hinnatud vaieldamatu pärmitaina ekspert.

On kujunenud nii, et “kringel alustab ja kringel lõpetab”, täpsemalt siis kokanduskursuste hooaja. Esimene sügisgrupp on juba toimunud. Kokku on ainuüksi tema kringlikoolitustel osalenud juba 452 õppijat, eelmisel õppeaastal toimus 6 gruppi.

Harivalt ja mõnusalt

Peale tunnustusi andis Paul Neitsov võrratult haarava lühikontserdi.

Tunnustuste järel haaras oma kitarrimeloodiate rüppe meid Paul Neitsov, esitades nii instrumentaalpalasid, visates nalja kui ka lauldes. Seejärel läksime lodjakoja ekskursioonile, vaatasime veel nimetut valmivat lotja. Naastes oli aeg kodusteks pirukateks ja seltskondlikult vabalt tundmiseks. Õppeaasta täiel hool käimalükkamiseks oli tuju õigeks sätitud!

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital