Rahvaülikool üllatas kooli ristiisa tema sünnipäeva puhul portree ja videoõnnesooviga

Tartu Rahvaülikooli tiim koos sihtasutuse nõukogu esimehe Helmer Jõgiga.

Neljapäeva, 13.08 pärastlõunal avasime Tartu Rahvaülikooli Kunstikeskuse fuajees (Vaksali 7) Reino Lemmetyise portree koos tänutekstiga.

Reino Lemmetyinen ehk Reiska on olnud 26 aastat rahvaülikooli pidev toetaja, mentor, kauaaegne nõukogu liige ja sõber. Ta on Tartu Rahvaülikooli ristiisa. Omapoolse sünnipäeva üllatuskingina salvestasime neljapäeval tema maali juurest videotervituse, tänuavalduse ja lõime tema sünnipäeva auks kokku pokaale.

Videotervituse ja õnnitlused läkitasime digitaalselt Turgu laupäeval, Reino Lemmetyise 81. sünnipäeva hommikul. Reiska tänas südamlikult rahvaülikooli meelespidamise eest ja ütles, et on tore vananeda, kui su ümber on sõbrad.

Maali saadab pühendustekst Reiskale, mis kirjeldab tema panust rahvaülikooli arengust, tema nelja teesi, ning Reiska meenutust esimest korda Tartu Rahvaülikooliga kokkupuutumisest (tollal Tartu Kultuuriülikool).

Portree pühendusega. Reiskat maalis Maie Tomikas rahvaülikooli maaliõpetaja, kunstnik Robert Suvi juhendusel. Õli, 2019.

SA Tartu Rahvaülikool juhatuse liige Maire Breede ja nõukogu esimees Helmer Jõgi maaliga.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital