Rahvaülikool alustas õppeaastat tunnustustega

Juhatuse liikme Maire Breede avasõnavõtt. Fotod: Maarja Keba

Esmaspäeva õhtul tähistas Tartu Rahvaülikool õppeaasta algust tunnustusüritusega botaanikaaias. Kuulutati välja aasta õppija, aasta õpetaja, eritunnustustena aastate lillelised õppijad ja aasta õppematerjalide koostaja. 

Aasta õppija

Aasta õppija Kaie Terasmaa.

Aasta õppija on Kaie Terasmaa. Tänavune aasta õppija on läbi aastate osalenud aktiivselt keelte, tarbekunsti, käsitöö, aianduse, kokanduse, ilu ja liikumiskursustel. Oma õppimisrõõmuga kannab ta elukestva õppe vaimu. Tunnustuse kättesaanuna tõttas ta rahvaülikooli itaalia keele tundi.

Aasta õpetaja

Aasta õpetaja Eva Krivonogova.

Aasta õpetaja on Eva Krivonogova, kes on Tartu Rahvaülikoolis õpetanud keraamikakursuseid 2003. aastast.

Tema tavakursustel on osalenud üle 1200 õppija, kelle valminud töödest saaks majatäie näituseid. Eva õpetab oma kursustel vajadusel mitmekeelselt, oskab kaasata erivajadustega õppijaid ja arvestab õppija individuaalset taset.

Ta on rahvaülikooli töös tõestanud end andekana mitmes valdkonnas, täiendab end pidevalt ja lööb kaasa keraamikute erialategevustes. Eva Krivonogova on Tartu Kunstnike Liidu liige.

 

Aasta õpetajale oli kingiks ka kolleegi kunstnik Kersti Kohtla maal.

 

Aastate lillelised õppijad

Aastate lillelised õppijad on Mare Evard, Ester Luik ja Ülle Vardja, kes on aastaid õppinud rahvaülikooli lilleseade kursustel ja on alati kaasa löömas, kui mõne ürituse või asutuse jaoks lilleseade väljapanekut luuakse, mis on silmarõõmu toonud paljudele lõunaeestlastele.

Aksel Lõbu, aastate lilleline õppija Mare Evard, lilleseade koolitaja Leili Alaoja-Rein.

 

 

Aasta õppematerjalide koostaja

Aasta õppematerjalide koostaja, koolitusjuht Terje Kruusimaa.

Aasta õppematerjalide koostaja on keelte koolitusjuht Terje Kruusimaa. Tema ennastunustaval eestvedamisel, koostöös rahvaülikooli keeleõpetajatega, valmivad õpikud, töövihikud ja juhendmaterjalid eesti keele õpetamiseks täiskasvanutele tasemetes, kus seni piisavalt materjale pole.

Tunnustatutele anti üle tänukirjad, lilleseade õpetaja Leili Alaoja-Reinu poolt loodud lillekimbud ja kingitused. Mõnusa suveõhtu jätkuks vahetasid rahvaülikooli õpetajad mõtteid, kogemusi, muljeid ja häid soove uueks õppeaastaks.

Ürituse Facebooki fotogalerii leiad siit.

Eelmiste aastate tunnustused leiad siit.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital