Pegasusega Emajõel ehk lõbusalt uue õppeaastaga silmitsi

Aasta õpetaja Anne Uibo, aastate õppija Eha Jakobson ja aasta õppija Helina Oinak. Taamal jõelaev Pegasus.

Ühe augustikuu kolmapäeva pärastlõunal, täpsemalt 18. augustil, alustas jõelaev Pegasus sõitu mööda Emajõge, pardal Tartu Rahvaülikooli koolitajad, meeskond ja külalised.

Tuul sasis soenguid ja pani pleedi tihedalt ümber mässima, kuid üle pika aja kokku saamine tegi tuju suurepäraseks ning aasta õppija, aastate õppija ja aasta õpetaja väljakuulutamine võis alata.

Aasta õppija

Viimasel aastal on vabahariduses õppimine paljudel jäänud pausile, ootama rahulikumaid aegu. Tänavune aasta õppija on vastupidine. Just sellel perioodil on ta avastanud huvi ja võimaluse kogeda rahvaülikoolis õppimist mitmekülgselt.

Viimasel aastal on ta õppinud keelt, sisekujundust, investeerimist ja kokandust. Täname teda elukestva õppe vaimu kandmise eest ja soovime palju õppimisrõõmu. Aasta õppija on Helina Oinak!

Aastate õppija

Meie aastate õppija on pühendunud haridusele nii tööelus  kui ka vabal ajal. Läbi aastate on ta osalenud liikumiskursustel, fotograafias, kunstis, keeleõppes, giidinduses, kultuuriloengutes ja häälekursustel.

See on võimas läbilõige meie kooli õppest. Elukestva õppe vaimu on ta kandnud juba aastaid. Et see õppimisrõõm kunagi ei kustuks! Aastate õppija on Eha Jakobson.

Aasta õpetaja

Aasta õpetaja on rahvaülikoolis õpetanud ligi 15 aastat. Lisaks on tema õpetamisest saanud osa loendamatult kutseõppe noori. Tema värvikus ja õpetamisviis läbi karakterite on unustamatu. Ta on isiksus, keda on võimatu mitte märgata ja samas on ta meeldivalt paindlik koos töötama.

Ta oskab hästi leida individuaalseid lähenemisi ja tema õpetatud nippidest on kasu saanud ka teised õpetajad.
Tema valdkonnaks on isiku areng ja suhtlemine, mis on täna olulisem kui kunagi varem. Aasta õpetaja on psühholoogia koolitaja Anne Uibo.

Aasta õpetaja Anne Uibo. Üllatus ei ole lõpuni kohale jõudnud, nagu ta ka pärast maabudes tunnistab.

Tunnustatutele anti üle tänukirjad, lilleseade õpetaja Leili Alaoja-Reinu poolt loodud lillekimbud ja kingitused. Sõna võtsid juhataja Maire Breede, nõukogu esimees Helmer Jõgi, turundus- ja kommunikatsiooni juht Aksel Lõbu ja teised.

Südamlik sõnum Turu linnast

Rahvaülikooli ristiisa ja suur sõber Reino Lemmetyinen ehk Reiska Turu linnast saatis uue õppeaasta puhul südamliku kirja. Keelte koolitusjuht Terje Kruusimaa pani selle maakeelde ümber ja kandis ette. Aitäh liigutava sõnumi eest ja palju tervist ning jaksu mere taha meie kallile Reiskale!

Peale pidulikku õnnitlemist jätkus sõit piki Emajõge Luunjani. Suupisted ja põnev vestlus hoidis sooja sees, hoolimata piitsutama asunud külmast vihmas. Luunjast, mida paljud tartumaalasedki polnud varem jõe pealt näinud, pöördus laev tagasi. Lõbus tuju ja vestlus ei tahtnud lõppeda maabudeski.

Juhataja Maire Breede,  ettevõtluskoolitaja Ena Drenkhan ja meie õppeosakonna juht Ingrid Leinus.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital