Maalimisest sai minu meditatsioon

Olen Ruth ja töötan inglise keele õpetajana. Mõned aastad tagasi toimus ühe õpetajate jõulupeo raames ka  maalimise töötuba. Tookord maalisime lilli ja mind üllatas, et töö tuli mul päris vahva välja. Viisin maali koju ja keegi ei uskunud, et mina selle valmis olin meisterdanud. Sellest väikesest kogemusest sain kätte tunde, et mulle vist meeldib maalida ja võiks seda kunagi veel teha.

Aga mul pole aega?!

Aastateks jäi see muidugi üksnes mõtteks ja unistuseks. Võtsin ikka hoogu ja siis veel rohkem hoogu, aga leidsin alati ettekäände, et aega ju pole! Nüüd tean, et aega tuleb enda jaoks lihtsalt võtta!

2018 aasta alguses leidsin rahvaülikooli kodulehelt Maret Suurmets Kuura maalikursuse. Mõtlesin, et nüüd aitab ettekäänete otsimisest. Tuleb minna!

Ruthi maal kevadlilledest

Äkki ma ei saa maalimisega üldse hakkama?

Kartsin esimest kursuse tundi väga. Äkki on kõik osalejad peale minu üliandekad?  Äkki on see täiesti mahavisatud aeg ja raha? Ette oli meile maalimiseks seatud natüürmort. Ja ma sain sellega hakkama. Mareti juhendamisel läks esialgne hirm ja ebakindlus kiiresti üle. Sisemine rahu, mis kaasneb mingi meeldiva käelise tegevusega on sõnulseletamatu. Ma olen maalitundides oma argimõtetest täiesti välja lülitatud ja naudin iga pintslitõmmet 101%.

Kõik maalikursuse 6 korda möödusid imelises rahus ja mõnusas kulgemises. Saime valmis 5 erinevat maali, millest ise jäin lõppkokkuvõttes kõige rohkem rahule ühe maastikumaaliga.

Natüürmort sidrunitega

Ruthi enda lemmiktöö Meri

Kui olin oma tööd koju viinud, siis mees ja lapsed olid nii üllatunud ja uhked mu üle. Mu abikaasa lubas suveks mulle maalitarbed kinkida, et ma rooste ei läheks. Ma kindlasti jätkan ka maalimist Mareti kursustel. Värvide segamine, erinevad pintslitõmbed, hajutamise tehnikad – seda kõike on nii põnev juhendaja käe all proovida.

Kunagi pole hilja oma unistused teoks teha!

Ma ise võtsin aastaid hoogu ja nüüd soovitan teistele omataolistele, et ärge nii kaua oodake. Proovige ära ja see lummab teidki!

Ruth Jõgi (59)

Vaata rahvaülikooli maalikursuseid siit. Kohtumiseni kunstistuudios!

Liitu uudiskirjaga