MAALIMISEGA pole kunagi hilja alustada!

Väärikas eas Tiiu Hansen avas rahvaülikoolis oma esimese maalinäituse. Tiiu on üle 30 aasta töötanud Tartu Loodusmajas bioloogina ja alustas maalimisega alles aasta aega tagasi. Napilt ühe aasta ja kahe kuuga on andekas proua maalinud juba 39 näituseväärilist maali!

Tiiu Hansen

Joonistanud on Tiiu oma elus varemgi. Taimed, väiksemad loomad ja muu elusloodus, mis bioloogi töösse puutus. Tervelt 18 aastat tegeles Tiiu sportliku mägimatkamisega ja nii majesteetlikud mäed ta ära võlusidki.  Mägede armastusloos on veel aastad, mil neid on imetletud läbi turismibussiakna.

Tiiu tunnistab, et lõuendid on teda ennegi ahvatlenud. Aga ikka pole olnud aeg ja eluhetk see päris õige. Aga siis tuli tema ellu rahvaülikool. Tiiu tuli Robert Suvi maalikooli ja sukeldus ülepeakaela oma ammuigatsetud harrastusse.

Peale mägede armastab Tiiu ka lillede maalimist. Lillepildid on valminud peast mälupiltide järgi. Näiteks iiriseid maalides külastas Tiiu botaanikaaeda, et lillede iseloomu õigesti tabada.

Maalikooli juhendaja maalikunstnik Robert Suvi: “Tiiu tuli, nägi ja võitis. Kui enamasti valmib harrastajatel üks maal kolme korraga, siis Tiiul enamasti kahe korraga.  Julgustan kõiki inimesi oma unistuste nimel töötama. Tulge, võtame pintslid ja värvid ning hakkame elama!

Maalikoolis maalime maastike enamasti fotode järgi. Iga tegija võtab foto, mis temaga sel päeva kõneleb ja asub seda edasi arendama. Me ei tee kunagi koopiaid. Fotost jääb lõuendile alles enamasti vaid kümnendik. Komponeerime pintsliga, mida jätame ja mida ära viskame.”

Tiiu Hansen: “Põhiliselt maalin Roberti maalikoolis fotode järgi, aga ka puhtalt oma mälupilte usaldades. Fotodel kujutatut muudan oma soovi järgi. Kui tahan maalin selge taeva asemel tormised pilved jne. Olen maalinud kõik tööd akrüülvärvidega. Minu armastus on mäed ja nendega ma ka jätkan!”

Tiiu seni kõige meisterlikum maal

Teineteisest sõltumata valisid Tiiu ja Robert välja ühe ja sama töö.

Õpetaja ja õpilase ühine lemmiktöö

Tiiu: (vaikib ja valib pikalt) “Ikka keeruline on ühele teist eelistada. Aga siin ja praegu on minu lemmik see! See on mu elu 26. maal.” 

Robert: “Väga raske valik… Aga kui valima peab, siis see siin (osutab maalile). Kõik tööd on tugevad, aga hetkel paelus mind see töö.Ühtpidi on kurbust ja süngust, aga ka suurt lootust. Kohe läheb kergemaks. Siin on nagu parem tulevik mängus.”

Veel maale

See pilt on pühendatud Baikalile. Need kaljud on Euhooni saare sümbol. Kalju avauses elab Baikali võimasaim jumal. Sinna tulevad kokku selle kandi šamaanid ohviande ja riitusi tegema.

Pildi inspiratsioon tuli ajalehest Postimees. Oli põnev artikkel pealkirjaga “Linnuteel on musti auke nii et mustab.”

Pilt pühendusega Ahvenamaale. See on ühe hingetõmbega on tehtud Tiiu 3. pilt. Sümfoonia oli peas valmis ja see tuli vaid välja maalida.

Tiiu Hanseni maalinäitust saab rahvaülikooli Pepleri tn 4 õppehoones vaadata kuni 20.12.18

Tule ja tee oma unistused teoks. Vaata meie maalikoole siin!

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital