Ly kirev areng rahvaülikoolis

Õppida on eriti mõnus just iseenda jaoks, sest õppimise käigus on sul võimalus kogeda rõõmu oma loomingust ja arengust. Tartu Rahvaülikoolil on laiahaardeline profiil, kus on võimalus osaleda erinevaid valdkondi hõlmavatel kursustel. Ise olen läbinud mitmeid lühema ja pikema kestvusega kursuseid ning nii hingele kui ka teadmiste jaoks. Kursuste tutvustusi lugedes tekib suurem või väiksem huvi osaleda, mõnikord on osavõtt ka teoks saanud.
Esimene kursus, millel osalesin oli „Väike ehtekursus“ (juhendaja Airi Gailit, 2011. a). Kursus ja juhendaja olid niivõrd põnevad, et ääretult kahju oli kui kursus lõppes. Laupäeva hommikused koosviibimised saabusid alati ootusärevuses ja lõppesid ehtetarvikute poes sisseoste tegemas. „Väike ehtekursus“ andis suure tõuke minu ehete meisterdamise hobile, nagu lumepall oli veerema pandud. Sügavam huvi ja oskuste edasiarendamine ehete meisterdamisel andis julguse osaleda Tartu Hansapäevadel.
Järgmised kaks kursust olid tõsisemat laadi, tegemist oli „Edukas reklaam väikefirmadele“ (juhendaja Keret Altpere, 2011. a) ja „Kliendikeskne suhtlemine“ (juhendaja Toivo Niiberg, 2011. a). Meelde on jäänud, et need kaks kursust olid väga asjalikud. Sama aasta jõulukingiks õnnestus saada (ilma, et ma oleksin vihjeid jaganud) äsja ilmunud Toivo Niibergi raamat „Suhtlemise kuldreeglid“.
Veel olen läbinud Tartu Rahvaülikoolis kolm üheõhtust/-päevast kursust. Nimetaksin neid pigem töötubadeks või infotundideks. Kursused olid antud eluperioodil väga asjakohased ja edasiste valikute tegemiseks vajalikud. Selgust ja avarust andsid „Enesekehtestamise kunst“ (juhendaja Anne Uibo), kursus toitumisest ja magamisest ning nende omavahelisest seosest (kahjuks kursuse õiget nimetust enam ei mäleta, juhendaja Sirli Kivisaar, 2014. a), eneses sisemise rahu leidmisega seotud kursus (kahjuks ei mäleta ka selle kursuse õiget nimetust, juhendaja Rita Rätsepp, 2014. a).
Sügis on värvid aeg ja 2015. aastal võtsin osa kursusest „Meigikoolituse ABC“ (juhendaja Marju Maasing). See oli üks tore enese ilusaks tegemise päev. Hommikul ei olnud vaja rohkemat teha, kui nägu ära pesta ja päevakreem näonahale kanda ning seada sammud värvide maagia kursusele. See oli kursus, mis andis enesekindlust ning kuidas naiselikku ilu, igapäevaseid väga lihtsaid nippe kasutades, esile tõsta, hoida ja hoolitseda.
Hetkel viimase kursusena läbisin käesoleva aasta talvel „Loovkirjutamine“ (juhendaja Maarika Mark). Valisin selle kursuse enda jaoks jätkukursuseks, kuna olin aasta tagasi läbinud (mitte küll Tartu Rahvaülikoolis) „Korrektne eesti keel igapäevases asjaajamises“. Oma mälu värskendanud ja uusi keelereegleid juurde õppinud, vajasin loova keelekasutuse harimist, et harmooniline komplekt endas kokku panna. Juhendaja Maarika Mark on hästi meeldiv ja kursus oli enesesse neelav. Kursusel osalemine arendas lisaks loovale sõnade sidumisel ka enese väljendamisoskust ja julgust. Tänu kursusele on nüüd minu sees kirjutamise pisik arenema hakanud ja see andis mõtte osaleda jutuvõistlusel.
Kokku kaheksa kursust/koolitus/infotundi, mille olen läbinud Tartu Rahvaülikoolis on mulle enamjaolt või suuremal määral väga meeldinud. Igalt kursuselt olen leidnud olulist ja kasulikku. Kursustel osalemisega on tegemist enese proovilepanekuga, et leida iseenda saavutuspotentsiaal ning võimalus kogeda eduelamust.

„Pingutus on see, mis võimekuse särama paneb ja selle saavutuseks muudab“ – Carol S. Dweck

Ly Kütt

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital