Lily

Lily kirjutab kuidas ta peale pikka hoovõttu inglise keele algkursusele ennast kirja pani, kirjutab sellest, mida ta kahetseb ja mille üle on rõõmus.

Juba head aastad tagasi jõudis minuni arusaamine, et kui sa ikka inglise keelt ei oska, siis pole sind lihtsalt olemas. Mitte et ma oma koolis õpitud saksa keelega õnnetu oleksin, reisides on selle keele oskus vägagi kasuks tulnud, kuid ikkagi. Vaikselt lubasin endale, et tuleb end selles osas harima hakata. Kuni eelmise sügiseni see paraku vaid lubaduse tasemele jäi. Miks just nüüd? Lihtsalt käis üks klõps, et tuleb miskit ette võtta ja see miski oli millegi uue õppima hakkamine. Tegelikult liikus mu mõte algul hispaania keele poole, kuid eluliselt tundus inglise keele õppimine praktilisem. Kui oma otsusest lähedastega rääkisin, siis loomulikult leidis mu mõte heakskiitu. Miks valisin Tartu Rahvaülikooli? Kindlasti on Tartus mitmeid teisi koolitajaid, kuid minu tutvusringkonnast olid „parimad soovituskirjad“ just Rahvaülikoolile.  Minu venna kinnitusel, kes on samuti siit inglise keele suhu saanud, on Rahvaülikoolis nii profid õpetajad, kelle puhul pole võimalik, et keelt selgeks ei saa. Tänase päeva teadmisega võin temaga vaid nõustuda.

Esimene pool aastat on selja taga ning kordagi ei ole küll pähe tulnud mõtet, et jätaks asja pooleli. Ainus, mida kahetsen, et see õppimiseks hoo võtmine nii kaua aega võttis. Ei saa salata, õppida tuleb korralikult, aga ega muidu ka asja selgeks ei saa. Õpetaja Ruth Jõgi näol oleme saanud tõelise jackpot´i ning usun, et sellega nõustuvad ka kõik minu grupikaaslased.

Kogu Rahvaülikooli õhkkond on positiivne ja inimesed sõbralikud. Juba esimestest kohtumistest peale on tunne nagu kohtuksid oma ammuste heade tuttavatega.

Kel mõte vähegi sinnapoole liigub või hing kripeldab, et tahaks midagi teistsugust, siis astugu julgelt selle maja uksest sisse. Usun, et igaüks leiab endale midagi meelepärast. See on ju investeering iseendasse ja kui me ise enda eest hoolt ei kanna, kes siis veel.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital