Tulemuslik mõjutamine ja loov probleemilahendus: Jõgeva Uus!

Koolitus arendab suhtlemise ja loova probleemilahenduse oskuseid ning soodustab positiivset õpihoiakut ja elukestvat enesearengut.

06.02 - 09.03.2020
6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 5.03 ja 9.03 kell 9.30 - 15.00
Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda, Ristiku 3
Tasuta
Ene Raid

Koolitusele on oodatud:

• kõik põhi- või keskhariduseta täiskasvanud
  • kõik erialase ettevalmistuseta ja aegunud erialase ettevalmistusega täiskasvanud
  • vähe tasustatud ametikohtadel töötavad kõrgharidusega elanikud
  • vähe tasustatud ametikohtadel töötavad madalama haridustasemega elanikud
  • madalama haridustasemega ääremaaliste valdade elanikud
  • noored majanduslikult mitteaktiivsed elanikud
  • madala haridustasemega väikelastevanemad
  • 35–64-aastased pensionärid, puuetega elanikud
  • tööturul aktiivsed või tööturule naasta soovivad pensioniealised inimesed

Koolituse sisu

1. Tööalaste probleemide analüüsimine ja tõlgendamine
    • Osalejad uurivad kriitilise mõtlemise (mitte kritiseerimise) abil põhjus - tagajärg seosed probleemilahenduses ning püüavad praktiliselt lahata erinevaid vaatenurki lahendustena ja lihtsustada keerukamat olukorda osadeks jaotamise meetodil.
  2. Tulemuslik mõjutamine
    • Erinevad mõjutamisviisid, nende kasutamine praktikas ja tulemuslikkus. Praktiline argumenteerimine, erinevate argumentide kasutamine: ratsionaalsed, emotsionaalsed ja väärtuspõhised.
  3. Mina ja suhtlemine
    • Enda ja teiste erinevuste tajumine. Osalejad uurivad praktiliselt (metronomi abil) oma loomust toetavat suhtlemisrütmi ja vaatlevad ning analüüsivad inimeste erinevust, mis võimaldab teistega soodustada sõbralikumat kontakti loomist ja heatahtlikumat suhtumist.
    • Minu tugevused ja nõrkused dialoogilises suhtlemises. Läbi praktilise paaris harjutuse tunnetatakse enda väljakutseid ja raskusi dialoogilisel suhtlemisel. Toimub iseenda analüüsimine suhtlejana.
    • Loovuse toomine suhtlusse. Selge eneseväljenduse arendamine ja julguse ning loovuse toetamine suhtlemisel läbi praktilise paaristöö.
    • Mina õppijana. Edasiõppimisvajaduste ja võimaluste kaardistamine.

Koolitusel kasutatakse aktiivõppemeetodeid ja suunatakse inimesi oma tegevust mõtestama.

Koolitus toimub Tartu Rahvaülikooli projekti "Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes" raames.