Pärjanäitus “Talvering” 29. jaanuarini ülikooli raamatukogus

29. jaanuarini 2023 saab ülikooli raamatukogus vaadata Tartu Rahvaülikooli ja Räpina Aianduskooli floristide näitust “Talvering”.

Näitus koosneb 43 pärjast 28 autori loominguna. Tööde hulgas on toredaid ideetöid erinevate tehniliste lahendustega, esindatud on ka õppeprotsessis valminud pärjad. Väljapanekul võib näha ka eelmistel aastatel valminud pärgasid uuendatud kujul. Autoritele anti ülesandeks valmistada vabas tehnikas töö, mis püsib vaadeldavana vähemalt paar kuud.

„Selle näituse töödega püüame lõhkuda pärgade kasutusalas olevaid tabusid. Kas pärg on leinamiseks?  Või on see jõulu-, pulma-, sünni-, lihavõtte-, aastaaega hõiskav pärg? Esmane tähendus tekib vaataja silmis, kuid laialt laotuva talvetemaatikaga ütleme, et usaldatagu floriste, pärjaga võib kaunistada kõike!“ selgitas tagamaid eestvedaja ja floristikaõpetaja Leili Alaoja-Rein.

Pärgade valmistamine on alati olnud floristide jaoks meeldiv väljakutse ja seda eelkõige kuldlõikelise proportsiooni ja selge vormi tõttu. Pärja ringikujulisel vormil ei ole ole algust ega lõppu ja selle igavikulise tähenduse tõttu sobivad pärjad mistahes sündmuse ilmestamiseks – sünnist surmani.

Lisaks talvisele meeleolule on näitusel ka Tartu Rahvaülikooli floristikursuse lõputöödena valminud klassikalised jõulupärjad. Tegijateks on vilistlased ja praegused õppijad kahest koolist, lisaks on näitusesse panustanud ka kahe kooli õpetajad.

Autorid: Maris Paas, Airi Hanikat, Tuuli Luiga, Signe Veermaa, Leili Alaoja-Rein, Jaana Kiljak, Pille Peterson, Ülle Vardja, Triinu Täpsi, Anna Repnau, Piret Meemann, Jaanika Mõtsar, Mare Evard, Irina Vegner, Leanne Puusalu, Janette Mõttus, Laura Karpova, Birgit Jermann, Anna Osnatš, Eve-Liis Aidma, Krista Pirk-Birk, Ekaterina Ponomareva, Kulla Jalakas, Marge Nikolajev, Lea Õunapuu, Olga Sternbeck, Jarko Ilves, Vitali Minailenko.

Kuraator: Leili Alaoja-Rein

Näituse sündmus Facebookis.

Üks vaade näituselt “Talvering”.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital