Müstilise aasta looma näitus Tartu loodusmajas

Kolmapäeval, 4. märtsi õhtul kell 18.00 avati Tartu loodusmajas harrastuskunstnike poolt valminud maalinäitus “Nahkhiir – 2020. aasta loom”. Näitus jääb avatuks kuu lõpuni.

Tartu Harrastuskunstnike Stuudio ja Tartu Rahvaülikooli vahel on väga hea koostöö näituste korraldamisel. Olulist rolli selles mängib mõlema ühine maalijuhendaja ja kunstnik Aime Asi. „Kahe peale saame parema valimi töödest ja näitustega suuremalt välja minna,” selgitas Aime.

Maalistuudiol on juba ammune traditsioon maalida aasta loomaks valitavaid loomariigi esindajaid. Seekord jõudis kord natuke müstilise ja tundmatu nahkhiireni, keda üritati jäädvustada võimalikult erinevate nurkade alt ja emotsiooniga. Maalid on suureformaadilised.

“Väga oluline on nende tööde puhul pühendumine. Mingit kohustustust peale pandud ei ole, siis tuleb kõige puhtam looming. Mõnikord mõned meie head maalijad peavad pausi ja siis jälle tulevad tagasi maalimise juurde. Maalijate hulgas on nii pikalt õppinuid kui ka palju autodidakte, mistõttu võib tööde kohta öelda, et need on kõrgemal harrastustasemel,”  kinnitas Aime.

Tartu Harrastuskunstnike Stuudio on alguse saanud Tartu Rahvaülikooli maalistuudio lõpetanute algatusest. Tegutsetakse alates 1998 aastast. Stuudio tööst võtab osa 30 mitteprofessionaalset maalijat, kelle seas on muuhulgas esindatud nii arstid, raamatupidajad, juhid, lasteaednikud kui ka kondiitrid. Kogu tegevusaja vältel on töö stuudios toimunud Aime Asi juhendamisel. Tegevuse oluliseks osaks on ka loomereisid ja maalilaagrid.

Eelmisel aastal toimus Eesti Loodusmuuseumis stuudio ja rahvaülikooli koostöös hästi vastu võetud aasta looma näitus “Võsad ja villemid”. Sel aastal otsustati alustada näitusega Tartus.

 Näituse info loodusmaja veebis: www.tartuloodusmaja.ee/uritused/maalinaitus

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital