Maakunstist inspireeritud väljapanek „Pargis on saladusi“ kutsub botaanikaaeda

Vasakul eestvedaja Leili Alaoja-Rein oma tööga “Kookon”, paremal Airi Hanikat valmistamad oma tööd “Kurepaar”.

16. septembril avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaia pargis maakunstist (land art) inspireeritud taimeseadete väljapanek. Väljapaneku objektid kaovad aegamisi ja ükshaaval loodusjõudude mõjutusel.

Näituse eestvedaja on 30. floristikaga tegelemise aastat tähistav Leili Alaoja-Rein, kelle koordineerimisel ühinevad Tartu Rahvaülikooli ning Räpina Aianduskooli õpetajad ja õppijad ühisnäituseks.

Paarikümnest taimeskulptuurist koosnev väljapanek avab külastaja jaoks botaanikaaeda läbi värske pilgu. Looduslikust materjalist teosed on skulpturaalseks loodud punumise, köitmise ja põimimise teel.

Dialoogis on kunstlikult loodu ja kunstlikult kasvatatu, mis hakkavad omavahel harmoniseeruma. Soov on näidata teistele ja nautida ise botaanikaaia keskkonna jaoks loodud taimsete skulptuuride ja objektide koosmõjul tekkinud loomingulist atmösfääri,“ selgitab Leili Alaoja-Rein.

Tema enda jaoks andsid materjali näiteks loodusjõud, kui botaanikaaias kukkus tormiga pikali lehis, millel kasvas tobiväät. Lehise küljest puhastatud tobiväät sai uue elu tema väljapaneku teosena „Kookon“.

Väljapaneku külastajad saavad ringkäiguks kasutada teostega märgistatud botaanikaaia kaarti, mille saab eest lauast. Teosed jäävad üles kuniks püsivad loodusjõudude kiuste. Botaanikaaia külastusinfot näeb siit: www.botaanikaaed.ut.ee

Väljapaneku kaart.