Loovvorme ühendav näitus „Neli pead on ikka neli pead“ botaanikaaias kuni 31.10

Foto: Leili Alaoja-Rein.

Reedel, 9. septembril avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis maalikunsti, floristikat, keraamikat ja luulet ühendav Tartu Rahvaülikooli näitus „Neli pead on ikka neli pead“. Näitus on avatud 31. oktoobrini.

Näitusel astuvad üles aastakümneid Tartu Rahvaülikooli loovõppesse panustanud koolitajad ja töötajad Kersti Kohtla (akvarellmaal), Leili Alaoja-Rein (floristika), Eva Krivonogova (keraamika). Nooremast põlvkonnast kutsuti seltsi Aksel Lõbu (luule).

Näituse läbivaks motiiviks on põllulilled. Maalid ja taimeseaded esitavad põllulillede motiive, vaasideks olevad keraamilised pead ja luule näitavad inimnäolist suhestumist selle sama looduslikuga. Meenutus, mis sobib hästi botaanikaaia loodushariduslikku keskkonda.

„Kuigi kipume seda unustama, oleme ka meie osakeseks loodusest. Mul on elavalt meeles, kuidas lapsena üle põllu käies korjasin alati lilli. Näituses on palju personaalseid tundeid, meenutusi vanavanemate juurest. Näitus toob värvi ja vormi kordust, maalide tunnetus kandub üle floristikasse. Mõtteis on lilled – sirguvad need keraamilistest peadest, ja emotsiooni lisab naivistlik loodusluule,“ rääkis Kersti Kohtla, üks autoritest.

„Minu vanaema Roosi korjas ka alati üle põllu minnes lilli vaasi, see on soe korduspilt mu lapsepõlvest. Teisalt räägib see näitus koosmeelest, kuidas me eri suundade esindajatena iganädalaselt teeme koostööd, et inimesed saaksid oma loovust kasutama õppida ja väljendada,“ lisas Leili Alaoja-Rein.

Näitus „Neli pead on ikka neli pead“ valmis sel sügisel tähistatava Tartu Rahvaülikooli 35. sünnipäeva auks ja jääb botaanikaaias esimestel nädalatel muutuvate lilleseadetega ja hiljem püsiseadetega avatuks oktoobri lõpuni. Näituse külastamine botaanikaaia piletiga.

Näituse üritus Facebookis on siin.

Teade TÜ botaanikaaia kodulehel.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital