Õpirändeprojekt: Erinevate sihtgruppide kaasamine ja kvaliteetne (veebi)õpe rahvaülikoolis

Rahastaja: Programm Erasmus+

Projekti periood: 31/12/2022 – 29/06/2024

Projekti eesmärgid on
• meeskonna ja õpetajate kompetentside tõstmine koolituste kvaliteedi tagamisel (sh veebiõppe – õppeplaani tegemine veebikoolituste jaoks, digilahenduste konstruktiivne kasutamine, kvaliteedi kriteeriumite väljatöötamine).
• meeskonna ja õpetajate kompetentside tõstmine erinevate sihtgruppide (vähemate võimalustega, erivajadustega, muukeelsete, vanemaealiste jt) vajadustele vastamiseks koolituste planeerimisel, motiveerimisel, koolitajate ettevalmistamisel ja tulemuste hindamisel.

Lisaks konkreetsete kompetentside arendamisele soovime ka meeskonna ja õpetajate hulgas tuletada meelde vabahariduse väärtuslikkust ja seada inspireerivaid tulevikusihte. See võimaldab meil edasi töötada motiveeritult, loovalt ja pakkuda õppijale väärtuslikke enesearengu võimalusi.

Plaanime teha töövarjutust Taani, Saksamaa ja Austria rahvaülikoolides, mis sarnanevad meie rahvaülikoolile. Kokku osaleb 30 meeskonna liiget ja õpetajat. Aruteludes koolide personaliga ja tegevuste vaatluses tutvume jätkusuutlike vabahariduse praktikatega, meeskonna ja õpetajate õpetamise filosoofiaga, õpetamise meetoditega ja töökorraldusega sh veebikoolituste, erinevate sihtgruppide kaasamisega, koolituste teemadega erinevatele sihtgruppidele, kvaliteedi hindamise ja arendamisega.

2023.a juunis saime tuttavaks Taani rahvaülikooli filosoofia ja praktilise korraldusega. Lisaks õppetöö sisu ja kvaliteedi arendamisega tutvumisele saime ka teadmisi kuidas nemad huvikaitset teevad. Leidsime paljudes aspektides ühisjooni ja kogemuste jagamine oli kahepoolne. Inspireeriv oli ka näha kuidas nad korraldavad üritusi, et erinevaid sihtgruppe kokku tuua ning kogukonda rahvaülikooli töösse kaasata. Muidugi saime unistustele kütet, kui vaatasime nende suurepäraseid õpperuume, saale, õppevahendeid.

Lähem info: projektijuht Ingrid Leinus ingrid@rahvaylikool.ee

                                             

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital