Jooga vanemaealistele

Jooga tugevdab nii keha kui vaimset poolt. Joogaga tegelemine lisab ellu rohkem tasakaalu ja meelerahu ning toetab head tervist.

Toimub
18.09 - 09.10.2023
E kell 17.30-18.45
Pepleri 4, Tartu
Maht
7 akad t
Hind
40 €
Koolitaja
Erna Tamm

Joogakursus on tervik, õpitakse klassikalisi joogaharjutusi, mida vajadusel vastavalt õpilasele kohandatakse. Õpitakse ka harjutustega seotud hingamist, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus.

Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon.

Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.

Vajalik on mugav riietus, riideid saab soovi korral vahetada eraldi ruumis. Matid on kohapeal olemas, mille võib katta oma linaga, samuti võib kaasa tuua oma mati. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital