Jooga tugevdab nii keha kui vaimset poolt. Joogaga tegelemine lisab ellu rohkem tasakaalu ja meelerahu ning toetab head tervist.
Jooga tugevdab nii keha kui vaimset poolt. Joogaga tegelemine lisab ellu rohkem tasakaalu ja meelerahu ning toetab head tervist.
Joogakursus on tervik, õpitakse klassikalisi joogaharjutusi, mida vajadusel vastavalt õpilasele kohandatakse. Õpitakse ka harjutustega seotud hingamist, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus.
Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon.
Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.
Vajalik on mugav riietus, riideid saab soovi korral vahetada eraldi ruumis. Matid on kohapeal olemas, mille võib katta oma linaga, samuti võib kaasa tuua oma mati. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.
Edukas koolituse läbinu:
Koolitusel osalemine (vähemalt 80%)
tõend
Teraapia ja taastusravi
1989 - esimene ametlikum joogaõpe TM raames, millega kaasnesid asanate kompleks ja pranajama.
1994 - liitus Eestis alustava Sai Baba Liikumisega, kus harrastati ka sai-joogat ja valgusmeditatsiooni.
1999.aastast oli õpetajaks H. Oidjärv, kes soovitas hakata gruppe juhendama, mis ka J. Jagomäe käe all teoks sai.
2002 - Eesti Haigekassa poolt finantseeritud tervisearendusprojekt Tartu Descartese Lütseumis, kus juhendas kooliõpilaste ja õpetajate gruppe, mis tegutsevad tänaseni.
2003 - joogakursuste juhendamine Tartu Rahvaülikoolis, mis samuti tegutsevad tänaseni.
2006 - Art of Living baaskursused
2007 - tõi elu Ernani Alexanderi tehnika, mille põhimõtteid ka joogatundide läbiviimisel kasutab. Joogatunde on juhendanud järjepidevalt alates 1999. aastast. Keskmiselt käib koos 5-6 gruppi nädalas. 2009. aastast lisandusid jooga individuaaltunnid.
2008 – 2011 õppis koolis KHYF, Yoga Teacher Training programmi järgi ja on lõpetanud Krishnamacharya traditsioone jätkava rahvusvahelise joogaõpetajate 4-aastast koolituse, mida organiseeris Tallinna Joogaühing. Koolituse viisid läbi õpetajad Rootsist - Hanna Staaff ja Karina Freij. Nad mõlemad on Kausthub Desikachari õpilased ja KHYFi sertifikaadiga joogaõpetajate koolitajad, kes töötavad täiskohaga enda poolt asutatud joogakoolides, mida nad ka juhivad.
2011 -2013 jätkas õpinguid KHYF-is, Yoga Therapy Training Programm
2013 - 2014. aastast täiendas end (Yogakshetram, Associazione Culturale) ja tegeleb tänaseni joogateraapiaga.