Maalimine erinevates kunstistiilides: Impressionism, neoimpressionism, postimpressionism

Kunstimaailm on põnev ja mitmekülgne. Koolitusel tutvume mitmete kunstinähtustega ning tähtsamate esindajatega. Koolitus koosneb kahest osast: orienteeruvalt tund aega toimub loeng ajastust ning teises osas maalitakse stiilne maal. Materjalid on hinna sees.

Toimub
27.10.2023
R kell 17.30-20.30
Vaksali 7
Maht
4 akad t
Hind
48 €
Koolitaja
Maret Suurmets Kuura

Kunstinähtused on omavahel seotud ning teineteist mõjutanud. Kuigi kunst muutub pidevalt, soovime meenutada vanu ja tuttavaid stiile, kunstnike. Vaatame põnevaid teoseid ning arutame nende üle, kujundame oma arvamust. Tutvume mõningate olulisemate kunstnike elu ja loominguga.

19.sajandi lõpus alguse saanud täis uuendusi kaasa toonud kunstinähtus. Tutvume selle populaarse ja armastatud kunstinähtusega (impressionism), lisaks uurime neo ja postimpressionismi. Nimed on justkui sarnased, kuid erinevused rikastavad teineteist ja pakuvad paljudele erinevaid emotsioone. Küll paelub vaatajat kiire õhuline pintslitehnika, rikkalik koloriit, suur tundelisus, emotsioon. Kunstnikest: Manet, Monet, Degas, Renoir, Seurat, Signac, Mägi, van Gogh, Gauguin, Cezanne, Toulouse-Lautrec. Kursuse lõpus valib kursuslane välja töö, mida ta sooviks jäljendada või millest saada inspiratsiooni oma töö jaoks.

Teemad

  • loeng kunstiajaloo tähtsamatest impressionismi esindajatest
  • praktiline töö: impressionismist mõjutatud maali tegemine

Maalid vasakult Vincent van Gogh "Tähine öö", Pierre-Auguste Renoir "Kaks õde", Vincent van Gogh "Päevalilled"

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital