Maalimine erinevates kunstistiilides: uusnaivism

Kunstimaailm on põnev ja mitmekülgne. Koolitusel tutvume mitmete kunstinähtustega ning tähtsamate esindajatega. Koolitus koosneb kahest osast: orienteeruvalt tund aega toimub loeng ajastust ning teises osas maalitakse stiilne maal. Materjalid on hinna sees.

Toimub
24.11.2023
R kell 17.30-20.30
Vaksali 7
Maht
4 akad t
Hind
48 €
Koolitaja
Maret Suurmets Kuura

Kunstinähtused on omavahel seotud ning teineteist mõjutanud. Vaatame põnevaid teoseid ning arutame nende üle, kujundame oma arvamust. Tutvume mõningate olulisemate kunstnike loominguga.

"Uusnaivism püüab võimendatult ühendada mõistust ja südant, tehnoloogiat ja šamanismi, käsitööd ja digitaalsust. Kui Valdur Mikita on öelnud kaasaegsete eestlaste kohta: „Oleme šamaanid nutitelefonidega“, siis kunstis kõlaks see umbes nii „oleme nõidkunstnikud ilma 3D prillideta“. Kaasaegne uusnaivist vahendab oma piltidega meile kosmilist informatsiooni ja energiat. Ta on kartmatu, aus ja positiivne. Tema ülimaks eesmärgiks on olla õnnelik ja vahendada seda õnnetunnet läbi kunsti teistele inimestele. Uusnaivistlikud teosed tervendavad ja laevad ümbritseva loova jõuga. Uusnaivistlikud maalikunstnikud austavad maalikunsti traditsioone alates esimestest koopamaalidest. Nad austavad käsitööd, kuna käsi ühendab aju, südant ja kosmost. Uusnaivist on konservatiivne, vanamoodne ja universaalselt provintslik. Samas on ta just see, keda maailm täna vajab. Tema provintsiaalsus teeb temast Universumi Kunstniku."Vilen Künnapu Uusnaivismi näituse avamise puhul.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital