Charlotte & Tiramisù

Valmistame koos kaks kuulsat magusrooga: Charlotte’i tordi ja Tiramisù. Esmapilgul ei pruugi nendevahelist seost märgata, aga mõlemad laotakse kokku biskviitküpsiste ehk keelekeste abil. Keelekesi kutsutakse eri keeltes lihtsalt erinevate nimedega - Ladyfingers, Biscuits à la cuillèr, Savoiardi, Boudoirs jne.

Toimub
18.04.2023
T kell 17.30-21.15
Ülikooli tn 1, Tartu. Õppeklass 2
Maht
5 akad t
Hind
62 €
Koolitaja
Merle Jakobson

Tiramisù on kahtlemata Itaalia kuulsaim magustoit, millega on kindlasti kõik maiustanud ja mida ka paljud ise kodus teinud. Proovime klassikalise kohvise ja alkoholimekiga Tiramisù kõrval ära ka Jaapani matcha teega versiooni. Seejuures valmistame muidugi ise ka keelekese küpsised.

Charlotte on meie kandis tuntud tordina, mille ümbriseks on laotud rullbiskviidilõigud. Prantsuse kondiitriterminoloogias kannab selline tort tegelikult kaunist nime „Charlotte royale“ ehk „kuninglik Charlotte“. Klassikaline Charlotte, mida teatakse eelkõige nime all „Charlotte russe“ ehk „vene Charlotte“, on aga tort, mis on servast ümbritsetud hoopis keelekestega. Meie menüüs on vaarika-roosi-litši ning mustasõstra-Charlotte.

Teemad:

  • Keelekese-biskviidi valmistamise ja pritsimise tehnoloogiad
  • Biskviidi immutamine
  • Mascarpone kreemi ja marjavahu valmistamine
  • Charlotte’i ja Tiramisù kokkupanek ja kaunistamine

Iga osaleja saab enda valmistatud tordi ja magustoidu koju kaasa..

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital