Savi on tundlik, paindlik ja paljulubav materjal kunstiliseks eneseväljenduseks. Keraamikaga tegelemise eelduseks on aktiivsus, lai silmaring, teotahtelisus, käsitöömeistri eetikanõuete teadvustamine. Koolitus on suunatud neile, kes plaanivad alustada tööd keraamikat valmistava käsitöölisena. Ootame koolitusele meie juures keraamilise skulptuuri baaskoolituse läbinuid huvilisi.
Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.
Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.
Teemad
- Ideede kavandamine, figuraalne skulptuur I – anatoomiline lähenemine, kas looma või inimese skulptuuri alustamine
- Figuraalne skulptuur II – eelmise ülesande jätkamine
- Paljundamiseks skulptuuri modelleerimine – lihtsama skulptuuri modelleerimine, millest saaks kips tükivormi võtta
- Kipsvormi võtmine
- Savivalu tegemine
- Pisiplastika modelleerimistund
- Dekoreerimisviiside harjutamine – angoobide, alusvärvide, pigmentide ja glasuuride kasutamine ja kombineerimine omavahel
Õppetöö kogumaht on 50 akadeemilist tundi (sh 42 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 8 tundi iseseisvat tööd). Iseseisev töö sisaldab järgmiseks tunniks toote idee kavandamist.
Tunnid toimuvad 7 korral ( à 6 ak tundi)
Tutvu ka koolitustega Saviesemete vormimine potikedral: individuaalõpe;
Väikeettevõtjana töö alustamiseks on soovitav läbida ettevõtluskoolitus.
Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT