Floristikoolitus

Toimub
24.05 - 08.11.2023
K,N,R kell 9.30-16.00 (va juuli, august)
Vaksali 7
Maht
280 akad t
Hind
2160 €
Koolitajad
Leili Alaoja-ReinMaarika TubliPille PetersonTriinu TäpsiOlga Sternbek

Mikrokvalifikatsiooni õpe. Õppe kogumaht on 8 EAP.

Lilled ja nende seaded kaunistavad erinevaid ruume ja sündmusi. Floristika koolitusel omandatakse õiged tehnikad ja töövõtted, saadakse oskus valida sobivaid taimmaterjale. Tööde valmimisel pööratakse tähelepanu kujunduslikule poolele (kompositsioon, värvus). Oluline oskus on organiseerida iseseisvalt oma tööd ning töötada meeskonnana, leida ja pakkuda kliendile sobiv lahendus. Tööalane koolitus, mis on mõeldud lillepoes töötamisest huvitatutele. Koolitus sisaldab tehnilist materjali ja lõikelilli. Osaleja iseseisev töö on loodusest sobiliku materjali leidmine ja tundidesse kaasa korjamine.

Koolitus sobib ka vene keele kõnelejale, kuna koolitaja juhendab vajadusel ka vene keeles. Lisaks erialastele oskustele annab koolitus võimaluse harjutada eesti keelest arusaamist ja rääkimist.

Учеба подходит и для русскоязычных, так как учительница при необходимости учит и русскому языку. В дополнение к профессиональным навыкам обучение дает возможность попрактиковаться в понимании и разговорной речи на эстонском языке.

Koolituskaart ja soodustus

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Küsi lisainfot ja abi koolitusjuhilt: Kersti Kohtla kersti@rahvaylikool.ee, 5330 5205

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna..

**Loe rahvaülikooli lilleseadjate tegemistest ka meie blogist!

Floristidele soovitame lisaks veel Kirjakunstikursust

Floristi koolituse teemad:

 • Töövahendid ja - materjalid
 • Lilleseade tehnikad ja töövõtted
 • Kompositsiooni- ja värvusõpetus
 • Disainiõpetus.
 • Erinevad lillekimbud ja -seaded
 • Temaatilised lilleseaded ( pulm, matus, jõul jms)
 • Taimeõpetus ( lõikelilled ja -roheline jms)

  Iseseisev töö

 • loodusest materjali korjamine
 • koolitajate poolt antud koduste ülesannete tegemine
 • valminud tööde pildistamine ning koolitajale saatmine

Loengu materjali, lõikelilled, tehniline materjal on hinna sees. Soovitav on omada oksakääre, sest loodusest tuleb varuda materjali.

Õppe kogumaht on 8 EAP (210 astronoomilist tundi, see on 280 akadeemilist tundi sh 240 akadeemilist tundi auditoorset ja praktilist tööd, 40 tundi iseseisvat tööd)

Tunnid toimuvad 30 korral ( a 8 ak.tundi).

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Floristikoolitus 2019.a kevad, lõputööde näitus Tartu Töötukassa ruumides

Koolitajad

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital