Ladina keel algajatele: algkursuse III osa (Zoom) minirühm Veebis

Ladina keele algkursuse III osa sobib õppijatele, kes on ladina keelt õppinud umbes 60 tundi. Kõik uued huvilised on väga oodatud!

29.09 - 13.01.2023
N 18.30-20.00
ZOOM
Piret Kivi

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Õppetasu saab tuludeklaratsioonis näidata koolituskuluna, millest tagastatakse vastavalt tulumaksuseadusele 20% (§ 26).

Koolitus toimub veebikeskkonnas Zoom. Saadame enne koolituse algust lingi.

Õppematerjalid:

Hans Henning Ørberg "Familia Romana" (keelekümblus). Sama õpik on kasutusel nendes Kataloonia keskkoolides, kus õpetaja annab tundi ladina keeles.

Assimil "Latein ohne Mühe" (ladina keele õpik saksa keele baasil, tõlgin kogu vajaliku materjali eesti keelde). Seda õpikut kasutab Schola Latina Europaea et Universalis.

Õpetaja Piret Kivi: "Olen suur ladina keele entusiast. Oma õpinguid alustasin Barcelona Ülikooli teoloogiateaduskonnas, kus läbisin katoliku preestritele ettenähtud ladina keele kursuse. Barcelonas osalesin ka ladinakeelsel konverentsil ja täienduskoolitusel "Colloquia Latina Barcinonensia", mis oli mõeldud keskkooli ladina keele õpetajatele. Samuti olen Schola Latina Europaea et Universalis'e vilistlane. Eestis olen ladina keelt õppinud Tartu Ülikoolis. 2018. aastal saavutasin Eesti Kirjanike Liidu tõlkevõistlusel ladina keele suunal auhinnalise teise koha. Sooviksin jagada oma teadmisi inimestega, keda huvitab ladina keel, keeled laiemalt või lihtsalt Euroopa kultuuriajalugu.

Kui tahad teada, miks on ladina keel kohati eesti keelega sarnasem kui tänapäeva romaani keeltega, siis tule õppima!"

Ära rohkem mõtle, vaid tule kohe õppima! Jääd eestlaseks, aga saad eurooplaseks.

Abimaterjal kursuse juurde. Rõhk kirikuladina häälduse õppimisel (mis on eestlastele raskem kui klassikaline hääldus) ning grammatika seletustel (läbi eesti ja ladina keele võrdluse).Algajatele ja muidugi ka edasijõudnutele. Abimaterjal kursuse juurde on siin

Kursuse maht

Õppe kogumaht on 50 tundi (sh 30 tundi auditoorset tööd ja 20 tundi iseseisvat tööd).

Iseseisev töö aitab eelkõige korrata ja kinnistada tunnis läbivõetut – õppida sõnavara või teha grammatikaharjutusi.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital