Eksootilised lemmikloomad: Küülikute ja merisigade pidamine lemmikloomadena Uus!

Küülikud ja merisead on järjest populaarsemad lemmikloomad koerte-kasside kõrval. Küülikute ja merisigade puhul on tegu saakloomadega. Looduses tähendab saakloomadele nõrkuste (haiguste) välja näitamine kiiremat hukkumist või karjast väljajätmist, kuna kiskjale oleksid nad kergem saak. Kuigi tegu on kodustatud lemmikutega, siis jätkuvalt on küülikutel ja merisigadel instinkt varjata haiguse sümptomeid. Mitmeid tervise-ja käitumisprobleeme on aga võimalik ennetada või vähendada nende esinemisvõimalust, luues oma lemmikutele korrektsed elamistingimused.

Toimub
23.10.2022
P kell 11-15
Vaksali 7, Tartu
Maht
5 akad t
Hind
52 €
Koolitaja
Kristin Tõnise

Koolitus on mõeldud inimestele, kellel juba on või kes plaanivad võtta lemmikloomaks küüliku või merisea. Eksootilistele loomadele spetsialiseerunud loomaarst Kristin Tõnise annab juhiseid, kuidas korrektselt pidada kodus küülikuid ja merisigu, mida neile süüa anda ning kuidas pakkuda neile täisväärtuslikku elu.

Fotod: Kristin Tõnise

Kes on eksootilised lemmikoomad?

Eksootilised lemmikloomad muutuvad järjest populaarsemateks. Inimeste teadlikkus eksootiliste lemmikloomade pidamisel järjest suureneb ning selle tulemusena otsitakse tervisemurede korral varasemast sagedamini abi. Mujal maailmas kasutatakse terminit „mitte traditsioonilised lemmikloomad“, aga Eestis on kasutusel eksootilised lemmikloomad liikide puhul, kes pole koer ega kass, aga keda peetakse kodus lemmikloomana.

Eksootiliste lemmikloomade alla kuuluvad küülikud, tuhkrud, papagoid, Aafrika kääbussiilid, suhkruoravad, roomajad ja erinevad närilised: merisead, tšintšiljad, hamstrid, deegud ning rotid. (Eesti Maaülikooli Loomakliinik, https://loomakliinik.emu.ee/vaikeloomakliinik/erialad/eksootiliste-loomade-meditsiin/)

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital