Koolitus on mõeldud hobifotograafidele või algajatele fotograafidele, fotohuvilistele, kes otsivad võimalusi oma fotosid töödelda ning teha värvikorrektsiooni oma fotodele. Koolitusel osalejal palume valida oma fotodest vähemalt 10 fotot, millel saame rakendada fototöötlus programmi tööriistu. Koolitust on võimalik võtta nii lähiõppena kui ka veebiõppena veebikeskkonnas Zoom.
Osalejal on oma sülearvuti. Lightroom CLASSIC programm peab olema enne koolituse algust installeeritud, esmakordsel kasutamisel 7 päeva tasuta Adobe.com
Antud koolituse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.
Teemad:
1. õppepäev - 3 tundi
- Erinevad pildifailid- RAW, JPG. Pikslid.
- Tutvumine programmi erinevate moodulitega. Library, Develop, Print
- Sisulisemalt Moodul: Library funktsioonid, kasutusvõimalused
- Moodul: Develop funktsioonid
2. õppepäev - 3 tundi
- Moodul Develop ülesehitus ja kasutamisvõimalused
- Töötlusvõimaluste erinevad lahendused: Basic tööriistad (heledus tumedus, kontrast, WB jne) Color- värvide korrigeerimise võimalused, Detail- digitaalne müra ja teravustamine, Lens correction ja Transform- objektiivi moonutuste korrigeerimine, Effects- vinjett jms.
3. õppepäev - 3 tundi
- Pilditöötlus tööriistad: Crop- lõikamine, Sport removal- millegi ära kaotamine fotolt. Maskimine erinevate filtrite abil: graduated filter, radial filter, Pintsel tööriist- kohapõhine korrigeerimine.
- Print menüüpunkt- fotomosaiik ja vesimärgi lisamine.
4. õppepäev - 3 tundi
- Piltide haldamine, sorteerimine, tehtud töötluste ülekandmine teistele piltidele Sünkroniseerimine.
- Filtrite (Presetite) kasutamine, ise loomine, internetist leidmine.
- Panoraam, koostöö photoshopiga.
- Fotode eksportimine programmist- töö lõpetamine
Õppe kogumaht on 18 akadeemilist tundi, millest 12 tundi on auditoorset ja praktilist tööd ning 6 tundi iseseisvat tööd
Koolitus toimub veebikeskkonnas Zoom. Koolitaja saadab 1 tund enne algust lingi, millega saate koolitusega liituda. Vajalik on stabiilne internetiühendus, mikrofon ja kõlarid/kõrvaklapid, et kuuleks ja saaks kaasa rääkida. Vajadusel saab Zoomi kasutusjuhendiga tutvuda siin.
Tagasiside õppijatelt:
Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT