Hiina keel algajatele (Zoom) Veebis

Kursus on mõeldud täiesti algajatele. Brita Lii tundides õpid hiina keelt nii nagu Hiinas kohapeal. Loomupäraselt ja vaistlikult. Õppimine toimub veebitundides, vajalik on töötav mikrofon ja kaamera!

11.09 - 18.12.2022
P 13.00-14.30
Veebikeskkond Zoom
Brita Lii Sei

子曰:”学而时习之,不亦说乎?”

Õpetaja ütles:

“õppida

ometi pidevalt korrata

eks ole see nauding”.

Tõlge: Linnart Mäll. Hiina mõttevaramu 1. “Konfutsius. Vesteid ja vestlusi. Keskmine tavaline. Suur õpetus.” Lux Orientis. Tartu, 2009.

Õpe põhineb neljal printsiibil:

1) 听 kuula. Taba hiinakeelse jutuajamise iva;

2) 说 räägi. Kõnele keeles, mis meloodiline kui lauluviis ning hiinlastega nende keeles kõneldes oled oma;

3) 看 vaata. Kombineerides algtaseme keeleteadmised olemasoleva tõlketehnikaga suudad lugeda hiinakeelseid raamatuid ning otsida infot nende internetisaitidelt hiinlaste keeleruumist;

4) 写 kirjuta. Maali kirjamärke, mis kaunid kui joonistused rannaliival, Sinu oma “salakeel”.

Hiina keel on äge. Võluv, lummav ja mida rohkem hakkad oskama, seda imelisemaks läheb. Kirjamärkides ilmneb loogika, toonid saavad suupäraseks, keel tundub kodune. Saad keelega sõbraks, valdab rõõm, rasked kohad on pärast lemmikud palad.

Kursuse lõpuks oled arendanud järgnevat:

1) keelest arusaamist. Eraldad jutuajamisest lauseid ja sõnu. Kui neid juba eristad, siis suudad ka tõlkida endale vestluse sisu;

2) hiina keele hääldust. Sõnadel on selge kõla, suhtlus on osavõtjatele arusaadav;

3) hiinakeelsete tekstide lugemine muutub võimalikuks. Enam pole “nagu hiina keel”, vaid on arusaadav sisu. Lihtsaid lauseid mõistad hoobilt, keerulisemate tekstide toortõlke arusaamatused seljatad arenenud keeleloogikaga;

4) oskad kõiksugu kirjamärke oma käega kirjutada, hea jagu tead peast, teisi oskad arvutis kirjutada.

Kursuse fookuses on hiina keele õppimine nii, et saad seda kohe kasutada ja rakendada. Mõõdetava tulemusena teab iga kursuse lõpetaja vähemalt 100 sõna hiina keeles. Õppides ära igaks korraks 10 sõna (kokku 150), saavad huvilised sooritada hiina keele sertifikaadieksami HSK 1 (A1 keeleoskustase). See on kursuse õppuritele igati tehtav. Uue aasta alguseks oskavad osalejad hiina keeles dialoogi pidada, lugeda olemasolevaid teadmisi ja võimalusi ärakasutades hiinakeelseid tekste, suhelda hiinlastega kirjalikult ning eristada nende jutust sõnu.

学写中文,认识中国!

Õpi hiina keelt, tunne Hiinat!

Tere tulemast kursusele!

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital