Sefiiritort

Sefiiritort on olnud läbi aegade üks armastatuim maiustus. Uhke pritstehnikas kaunistus tordil lisab pidulikkust ja pakub silmailu igal peolaual.

29.10.2022
L kell 11-14
Ülikooli tn 1, Tartu. Õppeklass 2
Agne Vahemets

Sefiiritordi töötoas saab õppida sefiiri valmistamist ja harjutada pritstehnikat.

Õpitoas pannakse kokku eelnevalt valmis küpsetatud biskviidist minitort ja kaunistatakse see õppija poolt valmistatud sefiiriga. Kaunistamisel õpitakse erinevaid pritstehnika võtteid, kasutades erinevaid tüllesid. Koju minnakse oma valmistatud tordikesega.

Koolituselt saab kaasa materjali retseptide ja valmistamisjuhendiga.

Sefiiritordi valmistamise teemad:

• Torditooriku kokkupanemine
  • Sefiiri valmistamine
  • Mitme erineva tüllega pritstehnika harjutamine
  • Tordi kaunistamine

Eelmisel koolitusel osalenute tagasiside küsimusele "Mis oli minu jaoks kõige kasulikum?".

"Terve koolitus, nii teooria kui praktika."

"Olles sefiiri valmistamisel täiesti võhik, saan öelda, et minu jaoks oli kogu koolituse jooksul saadud informatsioon väga vajalik ja kasulik."

"See, kuidas õpetati, oli hästi arusaadav ja näitlik. Julgen kõigile soovitada õpetajat."

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital