Viis Tiibetlast - energiaharjutused

Toimub
17.09.2022
L kell 10.00-13.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
38 €
Koolitaja
Peeter Lepisk

Viis tiibetlast on kogu keha ergastav lihtne ja pea igaühele jõukohane harjutuste süsteem. Töötoas tutvume rituaali nähtava ja nähtamatu osaga. Lihvime täpseks füüsiliste harjutuste detailid, teadvustame energia liikumise mustrid ja õpime sõnastama enesekohast ning toimivat taotlust. Koos grupiga alustades on lihtne märgata vigu ja leida neile lahendusi. Seejärel leiab igaüks endale sobiva viisi omaette praktiseerimiseks.

Küsimused, millele vastust otsitakse

  • Mida tuleks silmas pidada, et igapäevane rituaal saaks aidata elu juhtida?
  • Kuidas sõnastada toimiv ja enesekohane taotlus?
  • Kuidas liigub energia rituaali läbiviija kehas ja miks just nii?

Harjutused stimuleerivad kogu keha: vere- ja lümfiringet, närvi-, hingamis- ja seedesüsteemi ning lihaseid ja annavad liigestele vajaliku koormuse. Harjutustega alustamine ei nõua erilist painduvust ega jõudu, ent sellegipoolest kaasneb nendega kiire tulemus. Nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamise keha energiakeskustes. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust. Rituaalil on märgatav mõju teadveloleku kasvule.

Tiibeti laamade väitel eristab vanadust noorusest keha peamiste energiakeskuste pöörlemisintensiivsus. Terves kehas pöörlevad need magnetilaadsed keskused suurel kiirusel, aeglustumist võib nimetada vananemiseks, haigestumiseks või seniilsuseks. Kiireimaks viisiks noorus, tervis ja elujõud tagasi saada, on energiakeskuste loomuliku pöörlemise taastamine. Selleks ongi välja töötatud viis lihtsat harjutust.

Viie tiibetlase rituaali saamisel igapäevaelu lahutamatuks osaks paraneb Sinu tervis ja kasvab energiatase. Sul on uuenenud võime tulla toime pingeliste olukordadega, keerulistes olukordades on lihtne säilitada kohalolek ja tasakaal. Sinu keha ja meel muutuvad paindlikumateks. Kaasneb keskendumisvõime suurenemine, eesmärgikindlus ja positiivne ellusuhtumine. Oled võimeline elama rohkem käesolevas hetkes, selle asemel et rabeleda mingi tulevikusündmuse nimel. Avarduv teadvus toetab õnnelikku ja rahuldustpakkuvat meeleseisundit.

Harjutusi alustades on oluline omandada õiged tehnikad samm-sammulises rahulikus kulgemises. Sisetunde kõrval tuleb erilist tähelepanu pöörata alaselga ja kaela toetavate lihaste võimekusele. Oluline roll on sügaval korrapärasel hingamisel. Hingamislihaste arenguga kaasneb kopsude parem töö, mis paljudele kliinilistele uuringutele tuginedes on elujõu mõõdupuuks.

Viie tiibetlase rituaali tulemuslikuks ellurakendamiseks on oluline igat harjutust ja hingamistehnikat mõista. Rituaali oluliseks osaks saab kehas liikuva energia teadvustamine ja harjutustega kaasneva taotluse hoidmine. Viie tiibetlase rituaal on investeering, mis maksab dividende kogu ülejäänud elu jooksul. Kursus iseenesest kelleltki erilist pingutust ei nõua, rituaali olemuse selgeksõppimine toimub rahulikus ja igaühele jõukohases tempos. Raseduse ja tõsiste tervisehädade korral tuleks harjutuste edasise sooritamise teemal konsulteerida oma arstiga.

Täienduskoolitusel saab osaleda ainult vaktsineerimist või läbipõdemist kinnitava tõendiga. Osalemine on lubatud ainult tervena.

Tagasisidet osalejatelt

  • Sain teada täpselt, kuidas igat harjutust õigesti teha, kuidas hingata, sain teada õige tehnika.
  • Internetist vaadates jäi nii mõnigi asi ebaselgeks. Koolitaja jälgis harjutuste tegemisel kehaasendeid ja korrigeeris neid. Samuti sai jälgida teisi kursuslasi ja nähes teiste vigu saab neid ise vältida.
  • Väga huvitav kursus, hakkan kindlasti praktiseerima tiibetlasi.
  • Sain oma küsimustele vastused ja näpunäiteid õigesti tegutsemiseks.
  • Koolitajal on väga lai silmaring ja avatud hoiak, värskendav kogemus.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital