Perearhiivi säilitamine tulevastele põlvedele

Koolitusel õpitakse korrastama isiklikku arhiivi ning selle säilitamist koduste käepäraste vahenditega. Mida teha vana rebeneva dokumendiga? Kuidas toimida vanade fotode ning negatiividega? Kuidas tagada, et ka lapselapselapselapsed saaksid osa perekonnaarhiivist?

05.11 - 06.11.2022
L,P kell 10-13
Vaksali 7, Tartu
Tiina Vint

Koolitusel saame ülevaate peamiselt paberi- ja fotomaterjali säilimist tagavatest olulistest tingimustest. Tutvume erinevate kahjustustega, õpime lihtsamaid säilitustegevusi ja saame teada võimalustest, kuidas oma paberalusel perepärandit kahjustamata säilitada. Räägime, millal peaks pöörduma konservaatori poole ning milline lisainfo on vajalik dokumentide juures.

Osalejad võivad kaasa võtta neile murettekitavaid dokumente, fotosid ning negatiive perekonnaarhiivist.

Teemad

• sissejuhatus: mis kahjustab ja millised ohud varitsevad vana perekonnaarhiivi
  • millal peab sekkuma konservaator
  • kuidas hoiustada vanu fotosid ja dokumente