Loovkirjutamine: Jätkajatele

Koolitusel keskendutakse ennekõike kujutlusvõime toetamisele ja arendamisele, rõhk on oma sisemaailma uurimisel ja loovuse arendamisel, mitte niivõrd valmis ja lõpuni viimistletud tulemuseni jõudmisel. Kasutatakse Hunt uksel lähenemist, mis on budismist inspireeritud loovkirjutamine.

Toimub
18.03 - 01.04.2023
L 11.00 - 14.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
12 akad t
Hind
78 €
Koolitaja
Maarika Mark

Algajate gruppi on oodatud kõik huvilised, kes pole veel meie algkursusel osalenud. Jätkajate grupis peaks olema läbitud algkursus. Oodatud on ka kõik, kes on osalenud loovkirjutamise jätkajate või eluloo kursusel, sest harjutused on uued.

Kirjutada võib endale meelepärases keeles. Läbiviija annab põhjalikke suuniseid. Kirjapandut tingimata teistega jagama ei pea. Kursusel keskendutakse ennekõike kujutlusvõime toetamisele ja arendamisele, sest ilma selleta on väga raske elu rohkete väljakutsete ja tagasilöökide keskel eneses loovust toetada. Niisiis otsime neis õpitubades vastust küsimusele: kuidas äratada kujutlusvõimet ning tuua selle energiat ja mõistmist me igapäevaelu keskele. Harjutustes on rõhk ennekõike oma sisemaailma uurimisel, mitte niivõrd valmis ja lõpuni viimistletud tulemuseni jõudmisel.

Juhendaja Maarika Mark kasutab Hunt uksel lähenemist, mis on budismist inspireeritud loovkirjutamine. Kirjutamine on väga rikastav tegevus - seda võib harrastada igal eluhetkel. Hunt uksel kirjutamist võib viljeleda nii ametialast kirjatööd tegev inimene kui ka harrastuskirjutaja. Harjutused on loovad ja neid tehakse võimalikult vabas õhkkonnas, et saada kirjutamise abil elujõudu ja energiat. Sellisest kirjutamistehnikast on eriti kasu inimesele, kes ei pea end kirjutajaks. Harjutusi tehes aga võib inimene märgata, et ta suudab luua tekste ja isegi väga palju tekste. Arvuti kasutamine igapäevases elus on lasknud kirjutamistaval mõnevõrra rooste minna, aga nüüd on võimalus alustada taas uuesti - pliiatsiga paberile kirjutades avaneb loovus. Harjutused on lihtsad, neid võib sooritada kodus, teel tööle või lõunapausi ajal.

Hunt uksel elulugu

Üheskoos meenutamine on rikastav. Mälestusi jagades mäletad isegi paremini. Uurime kursusel oma juuri ja kirjutame oma eluga liituvaid tekste. Avardame kirjutades oma piire ja õpime mälestuste kaudu tundma iseennast ja ümbritsevat maailma. Kogeme mälestuste ülevust ja kooskirjutamise rõõmu.

Oodatud on kõik huvilised, eelnev loovkirjutamise kursusel osalemine ei ole vajalik.

Vaata terviseohutuse meetmeid Tartu Rahvaülikoolis SIIN.

Tagasisidet eelmistelt kursustelt

Loovkirjutamise kursust hindan väga kõrgelt, õpetaja Maarika toetas meid oma suurte kogemustega igati, kursus oli huvitav ja edasiviiv.

Tunnen, et olen õiges kohas. Nii õpetaja kui ka grupp on väga toetavad ja inspireerivad ning osalejaid on just paras arv. Tempo ja ülesanded on seni jõukohased olnud ja naudin protsessi. Loodan, et järgmised kohtumised ainult kinnitavad seda.

Mulle isiklikult väga meeldivad need väikesed harjutused, mida Maarika teeb. Pole varem kunagi sel viisil kirjutamisega kokku puutunud ja ise ka üllatun iga kord, kui harjutus tehtud ja kaaslaste tagasiside positiivne. Kursusekaaslaste tagasisidel on ka ääretult suur roll, mulle tundub, et me seal kõik oleme üksteisele toeks ja samal ajal inspiratsiooniks.

Väga rahul olen juhendaja Maarika Margiga, sest alati on huvitavad inimesed, kes tõeliselt armastavad oma eriala. Soovin talle jätkuvalt uusi ideid ja loovaid mõtteid.

Loovkirjutamise harjutused olid head, sest sai näpunäiteid ja tehnikaid sekke kohta, kuidas ennast kirjutamisele häälestada.

Osalesin loovkirjutamise kursusel esimest korda ja ei olnud eriti mingeid ootusi, kui et saada ehk huvitav kogemus. Mulle väga meeldis selle kursuse ülesehitus, meeldis koolitaja, kiiresti leidsin temaga kontakti ja üleüldine õhkkond oli väga hea.

Mulle kursus väga-väga meeldis, ma ei oskaks midagi muuta. Meeldis, et juhendaja ei sundinud mind ette lugema. Sest tegelesin põhiliselt oma isiklike probleemide lahkamisega.

Kursuse sisu lugedes tundus see põnev ja veidi müstilise loomuga. Juba esimene tund andis palju hingele ja vaimule ning see jätkus kuni kursuse lõpuni. Kasutan seda senimaani aeg-ajalt. Meeldis õpetaja ja see viis, kuidas ta andis-loomuliku olekuga ja grupi energiat tunnetades.

Kindlasti jätkake antud kursuse läbiviimist, loovkirjutamine on omamoodi meditatsioon. Antud kursuse põhiülesanne on ideaalne, seal tehakse loovkirjutamise harjutusi (mitte lihtsalt kirjutamine) ja need toovad inimesest välja peidus oleva potentsiaali. Talent on avastamist väärt!

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital