Animatsiooni loomine Veebis

Animatsioon on levinuim viis kuidas oma ideid visuaalselt lahti seletada.

Toimub
28.02 - 25.04.2022
E kell 18.00-19.30
Discord
Maht
18 akad t
Hind
162 €
Koolitaja
Rain Avarmaa

Koolitus sobib nii algajale kui ka juba kunsti harrastajale, kes soovib õppida looma animatsioone. Animeeritud sõnum torkab paremini silma ja püüab tähelepanu.

Koolitus hõlmab üldisi kunstiteadmisi, storyboard’i kirjutamist ja huvitavaid animatsioone. Koolitusel valmib 5-15 sekundiline animatsioon, kasutades OpenToonz tarkvara.

Koolitus toimub veebikeskkonnas Discord. Koolitusel osalemiseks on vaja luua Discordi kasutaja konto. Vajalik on hea internetiühendus, mikrofon ja kaamera.

Vajalik on sülearvuti, arvutihiir ja soovitavalt digilaud, mis teeb animatsioonide loomise oluliselt mugavamaks. OpenToonz on tasuta tarkvara, mille palume enne koolitust oma arvutisse istalleerida.

Tunnid toimuvad 9 korral (a 2 ak. tundi)

Animatsiooni loomise teemad

  • animatsiooni põhiprintsiibid
  • programmiga tutvumine
  • Storyboard, animatsioon
  • kihid, kompositsioon, värvid
  • animatsioon, vaba teema
  • viimistlemine, audio
  • analüüs

Õppetöö kogumaht on 22 akadeemilist tundi (sh 18 tundi auditoorset ja 4 tundi iseseisvat tööd).

Rain Avarmaa animatsioon.

Veidike ajalugu:

100 aastat tagasi (1920.a.) loodi esimene värviline multifilm: John Randolph Bray animatsioon "The Debut of Thomas Cat". Hääle sai animatsioon 1928. aastal, mil Walter Elias Disney pani Miki-Hiire laulma "Aurulaev Willie"s. Siit sai alus animatsiooni laialdasemale levikule ja kiirele arengule.1931. aastal ilmus Eestis "Kutsu Juku seiklusi", autorid Voldemar Päts, Elmar Jaanimägi, Aleksander Teppor. 1947.aastal loodi Tallinnfilmi tiitrite animatsiooniosakond, seal töötas Elbert Tuganov, 1958 aastal loodi "Tallinfilmi" nukufilm. Esimene nukufilm oli "Peetrikese unenägu". Rein Raamat – "Tallinfilmi" joonisfilmi stuudio looja.

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital