Balletikursus kõigile: Tantsida on mõnus

Kursus on kõigile, kes soovivad tutvuda klassikalise tantsu võlumaailmaga. Osalemine annab kerge füüsilise koormuse ja tantsulise graatsia, ei eelda balleti kogemust ega treenituse taset. Kursus toimub Vanemuise teatri väikeses majas.

16.01 - 10.04.2022
Pühapäeviti kell 16 -17.30 Vanemuise teatri väikese maja treeningsaalis Vahele jääb pühapäev 27.03.2021.
Vanemuise 45a
Koolitajad
Aivar Kallaste Anu Kanarik

BALLETIKURSUS pakub erakordset võimalust tutvuda klassikalise tantsu võlumaailmaga.

KURSUS arendab tantsulisust, graatsiat, koordinatsiooni, tasakaalutunnetust, parandab rühti, tugevdab lihaseid, annab pöörlemistehnika aluse ja seda kõike loomulikult erksa ajutegevuse kaudu.

Ajapikku võib usinamatel tekkida kaunis säärejooks ja samuti kaduda kusagilt mõned ülekilod.

Nüüdseks on balleti metoodikat arendatud ja täiustatud juba üle 300 aasta ja lähtudes sellest, et balleti "häll" asub Pariisis, kasutab kogu maailm õpingutes prantsuse keelset terminoloogiat - nii meiegi. Tänapäeval on üha enam populaarsust võitnud klassikalise balletiga tegelemine, kuna seda õpingusüsteemi peetakse kõikide tantsutehnikate aluseks - balletitunde võtavad iluvõimlejad, lauljad, võistlustantsijad, iluuisutajad, kujundujujad j.n.e. - miks mitte teiegi!

Kui tõesti muud kasu ei saa, siis vähemalt uusi väärtuslikke teadmisi oma keha valdamisest! Pärast kursusi on ka balleti vaatamiseks pilk terasem! Kursusele tulles pane selga midagi ilusat ja liibuvat. Jalga midagi pehmet, sest jalalaba tööl on suur tähtsus - kontsking ei lähe mitte, sokk või balletisuss aga küll!

Loe ka ühe meie balletikursuslase Eva muljeid ja läbielamise meie blogist!

Kaasa ka päikeseline tuju!

Hoolime treeningul üksteisest! Teatri Vanemuine tingimused ruumide kasutamisel.

1. Teatrimajja siseneda vaid tervetel ning haigusnähtude korral jääda koju.
  2. Palume Vanemuise väikesesse majja sisenemisel esitada Covid-19 vaktsineerimist, läbipõdemist või negatiivset testi kinnitav tõend, oleme kohustatud seda kontrollima lähtuvalt EV Valitsuse 23.08 korraldusest.
  3. Proovisaalis lepime omavahel kokku ühised ohutud reeglid.
  4. Riietumisruumis viibida korraga võimalikult vähestel ning minimaalset aega.
  5. Jääme rõõmsameelseteks ning kohaneme vastavalt olukorrale.

Koolitajad

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital