Väikeaia kujundamine

Koolitusele ootame eelkõige algajaid aiakujunduse huvilisi. Koolituse lõpuks valmib oma koduaia visandlik plaan.

Toimub
07.02 - 21.03.2022
E kell 14.00-17.00
Vaksali 7, Tartu
Maht
28 akad t
Hind
196 €
Koolitaja
Kadri Maikov

Koolituse eesmärk on anda praktilisi teadmisi koduaia kujundamise põhimõtetest. Lisaks räägitakse üldiselt puude ning põõsaste valikust ja hooldamisest. Aiakujunduse koolituse tulemusena saate ideid ja oskusi koduaia kujundamiseks ja hooldamiseks.

Palun saatke kaks nädalat enne koolituse algust koolitusjuhile kersti@rahvaylikool.ee kujundatava krundi katastritunnus või kui Teil on olemas, siis geodeetiline alusplaan.

Geodeetiline alusplaan palume saata originaalvormingus. Faili nimi peaks lõppema tähtedega: dwg. Pdf vormingus saadetud aluskaarti ei saa suuremaks teha ning välja printida.

Krundi katastritunnuse saate Maa-ameti Geoportaalist

Lisaks soovitame koolitust Individuaalõpe: Aiakujundus SketchUp programmiga

Koolituse teemad

 • Loeng haljastuse vajalikkusest ja rohekeskkonna kasulikkusest. Oma aia ja mõtete tutvustus saiapuru alusplaanil. Alusplaani koostamise põhimõtted 1:100. Kinnistu inventeerimine.
 • Aia tsoonid. Aia karkass teedevõrgu ja platside planeerimisega. Erinevate osade funktsioonid, alade jaotused.
 • Aiakujunduse võtted, kompositsioon, värvuslahendused aias.
 • Kujundusteemad ja istutusmuster.
 • Roheruumid ja nende omadused. Aiateraapia ja traditsioonide valimine oma aeda.
 • Konstrueeritud ja teraapilised vaated aeda.
 • Ideaalsed taimekompositsioonid. Taimevalikud aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol. Kunst ja aiaelemendid aias.
 • Tehismaterjalid ja eriosad aias. Detailide läbi rääkimine ja täpsustamine aiaplaanil. Koduseks tööks jääb aiaplaani puhtaks joonistamine.
 • Oma aiaplaani valmimine. Mahtude arvutus.

Õppe kogumaht on 36 akadeemilist tundi, millest 28 tundi on auditoorset ja praktilist tööd ja 8 tundi iseseisvat tööd.

Tunnid toimuvad seitsmel korral (a 4 ak.tundi)

Koolitusel vajaminevad materjalid: kalka (on koolis olemas), võimalusel võtke kaasa värvipliiatseid, joonlaud, sirkel, malle, harilik pliiats, kustutuskumm.

Kui lähiõppele kehtestatakse piirangud, läheb teooriatunnid veebikeskkonda, praktilised tunnid lükkuvad koolitus edasi

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Koolitaja

Tagasiside koolitustelt:

 • Õpetaja Kadri Maikov on kahtlemata oma ala professionaal, kes valdab teemat ja näeb tervikut. Õpetajana väliselt rahulik, aktsepteeriv, kujundus- ja taimevalikutes kiire mõtlemisega ning väga meeldiv inimene. Huvitav ja õpetlik oli näha ka kaasõpilaste plaanide arengut.
 • Olin üllatunud, et aiandus ei ole mitte ainult loominguline vaid nõuab matemaatilisi teadmisi ja palju plaanide joonistamist. Leidsin eest väga toredaid aiandushuvilised kellel kõigil oli sama eesmärk - oma aia kujundamine uute, sobilike, värskete ideede- ja võtetega.
 • Töövahendid saime kohapeal, nii et nendega ei olnud muret. Tänu nii suurte teadmiste ja kogemustega koolitajale. Laienes mu silmaring taimede kui maastikuarhitektuuri osas, julgus katsetada uusi lahendusi oma aias ja kasvas enesekindlus seda kõike ellu viia.

Koolitusel valminud aiaplaanid.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital