Nutiseadmete kasutamise mõju ja mõistlike piiride seadmine

Koolitusel saab ülevaate nutiseadme kasutamise mõjust lapse tervisele, õppimisele ja sotsiaalsusele. Uuritakse milline on optimaalne nutiseadme kasutamise aeg ja millal saab rääkida lapse nutisõltuvusest. Samuti analüüsitakse, kuidas peresuhted mõjutavad huvi nutiseadme vastu ja otsitakse võimalusi, kuidas lapse ekraaniaega piirata mitte omavahelisi suhteid rikkudes, vaid vastupidi, tugevdades.

11.11.2021
N kell 17.30-20.45
Vaksali 7
Rena Pent

Koolituse teemad

• Digimaailma võlud ja valud (sotsiaalsus, tervis, õppimine)
  • Koroonaaeg sinise ekraani taustal
  • Kui palju on palju? Millal saab rääkida nutisõltuvusest?
  • Pere kui mudel, peresuhete roll digiseadmete kasutamisel
  • Vanemlikud stiilid ja kuidas vanem käitub lapsega seoses arvutikasutusega (keelab, toetab, julgustab jne)
  • Sinine ekraan kui sümptom ehk millised võivad olla liigse arvutikasutamise tegelikud põhjused?
  • Mõistlik piiride seadmine ja positiivne kommunikatsioon

Sihtgrupp:

Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Tartu Rahvaülikool viib ellu Eesti Rahvaülikoolide Liidu koolituskava „Laste ja noorte vaimse tervise ning õppimise toetamine, kriisijärgsel ajal, lastevanemate teadlikkuse ja kompetentside tõstmise kaudu“.

Koolituse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital