Nooruki toetamine toimetulekul ärevuse ja meeleolulangusega: Viljandi

Distantsõpe ja kiired muutused on suureks pingeallikaks, mis võib kaasa tuua meeleolulangust ja ärevust. Olukorda saab parandada, kui tõsta oma teadlikkust abistamise ja vaimse toetamise viisidest. Hariduse ja Tugiteenuste Keskuse psühholoog Ene Raid, kes töötab noorukitega vanuses 12 – 20, selgitab koolitusel ärevuse ja meeleolulanguse juurpõhjuseid ja tutvustab praktikas toimivaid abistamise meetodeid. Koolitus on lapsevanematele, kes soovivad toetada oma lapse toimetulekut, koolitus sobib ka noortega töötavale spetsialistile.

18.11.2021
N kell 16.30-19.45
Eesti Rahvakultuuri Keskus, Leola 15a
Ene Raid

Koolituse teemad

• Millised on ärevuse ja meeleolulanguse juurpõhjused ja kuidas sellest lähtuvalt valida toetamise viis?
  • Millised on sagedasemad vead, mida vanemad teevad, kui noortel ilmnevad probleemid?
  • Elustiiliärevus - mis tekitab ärevust igapäevaelu korralduses ja kuidas seda muuta?
  • Sagedased suhtlemisvead – kuidas vältida segaseid sõnumeid?
  • Mida on vaja teada enesevigastamisest?
  • Millal otsida abi ja kust?
  • Küsimused, vastused.

Loe ka Postimehe artiklit nutisõltuvusest, kus koolitaja Ene Raid räägib, kuidas tema praktikas nutisõltuvusest välja tullakse.

Sihtgrupp

Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Koolitust toetab Haridus- ja Teadusministeerium

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital