Vanema toimetulek oma emotsioonidega: Viljandi

Koolitus on mõeldud lapsevanematele, kes soovivad paremini mõista emotsioonide mõju käitumisele. Koolitusel räägime tunnetest, tunnete tekkimisest ja mõjust käitumisele. Püüame aru saada, mis toimub inimese sees kui ta tunneb mõnda emotsiooni.

27.09.2021
E kell 17.30-20.45
Eesti Rahvakultuuri Keskus, Leola 15a
Anne Uibo

Mis on emotsioon? Kuidas tekivad emotsioonid? Milleks neid üldse vaja on? Kuidas ma peaksin reageerima vanemana – suruma oma emotsioonid alla või laskma neil enda üle valitseda? Kuidas aru saada, mis toimub minu sees ja miks? Kas tunded on vajalikud ja kas neid tuleb üldse tähele panna? Mõned inimesed püüavad oma tundeid eirata, maha salata ja tõrjuda. Vahel on tunnetest vöimatu aru saada ja nende vastu ei saa midagi parata. Miks siis on vaja nendele tähelepanu osutada? Sageli me ei tea kuidas raskete tunnetega toime tulla. Halbu emotsioone häbenetakse või kardetakse ja neist ei räägita.

Emotsioonid mängivad meie elus olulist rolli. Nad mõjutavad igapäevast elu ja meie käitumist ning mõtlemist. Me tunneme tundeid kogu aeg, ehkki ei teadvusta neid kõiki. Tunnete äratundmine võib olla raske, kui neist ei osata rääkida. Oma tunnete uurimine on peaaegu kõikidele inimestele keeruline. Tunded esinevad harva üksi, neil on palju kaaslasi, millega kohtumine võib olla väga õpetlik. Viha tagant võib paljastuda pettumus või häbi, hirmuga paralleelselt võib inimene tunda uhkust selle üle, et ta julgeb sellest siiski üle olla. Rääkimise või kirjutamise abil oma tunnete tundmaõppimine ja neile nime andmine on kasulik, sest nii muutuvad tunded selgemaks ja astuvad kergemini mõistuse ja tahte teenistusse. Põhjuse ja tagajärje märkamine ei ole tundeasjades kerge. See suurendab aga oma emotsioonide ja elu valitsemise oskust.

Teemad:

• tunnete tekkimine
  • millest tunded koosnevad
  • tunnete nimetamine ja eristamine

Sihtgrupp:

Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Koolituse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital