Kuidas toetada teismelise õpimotivatsiooni ja -harjumusi?

Su teismeline ei pinguta koolis või kodus piisavalt. Sinu asjakohased tähelepanekud ei tundu talle mõjuvat. Oled sa kunagi mõelnud, kui palju võiks muuta olukorda väike muutus sinu suhtlemisviisis?

09.10.2021
L kell 11-14.15
Anne Õuemaa

Koolitus on lapsevanematele, kes soovivad teadlikumalt toetada teismelist õpimotivatsiooni ja -harjumuste kujundamisel. Õpitakse tundma motivatsiooni olemust ja kasvatamise võimalusi, samuti viise, kuidas kujundada häid harjumusi. Tutvustatakse motiveeriva suhtlemise põhitõdesid ja tehakse praktilisi harjutusi nende omandamiseks. Anne Õuemaa käsitleb teismeliste motiveerimise teemat läbi arengutreeneri (coachi) pilgu. Koolitus sobib ka teismelistega töötavatele spetsialistidele.

Teemad

• Arusaam, mis on motivatsioon
  • Õpimotivatsiooni komponendid ja nende mõju
  • Sisemise ja välimise õpimotivatsiooni tegurid ning mõjutamine
  • Õpimotivatsioon eriolukorras
  • Märkamine ja tegutsemine, kui on madal õpimotivatsioon noorel

Sihtgrupp

Keerulistes oludes pered, paljulapselised, üksikvanemad, majanduslikes raskustes olevad pered. Kohtade olemasolul ka teised pered, lasteaia- ja kooliõpetajad.

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Koolitust toetab Haridus- ja Teadusministeerium