Massaaži ABC: Gua Sha massaaž

Toimub
21.11.2021
P kell 10.00-16.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
7 akad t
Hind
58 €
Koolitaja
Jüri Mälk

Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi(eluenergia) või vere seiskumine ehk staas. Gua sha on üks efektiivsetest tehnikatest, mida kasutatakse qi ja vere uuesti liikuma panemiseks Gua sha kaabitsa abil. Koolitusel tutvutakse Gua Sha alustega ja õpitakse lihtsamaid massaaživõtteid kogu kehal. Eelteadmised massaažist ei ole vajalikud.

Gua tähendab "akuutset haigust" ja sha "kraapimist". Niisiis on tegemist on haiguse ära kraapimisega. Kui probleem on väga tugev, siis võivad tekkivad verevalumid olla üsna tumedad. Verevalumid kaovad 2-4 päeva jooksul.

Enne Gua sha kraapimisega alustamist määritakse vastav keha piirkond spetsiaalse ravimtaimedest õliga kokku, kasutatakse ka harilikku massaažiõli.Gua shad võib teha kõikides keha piirkondades. Hiinas, kus see teraapia on väga populaarne, on täiesti tavaline ka näo või kaela piirkonna Gua sha , kuid lääne kultuurides piirdutakse esteetilistel põhjustel kehapiirkondadega, mida saab riietega varjata.Gua shad kasutatakse akuutsete ja krooniliste valude, külmetushaiguste, bronhiidi, astma jne. korral.

Koolitusel harjutatakse paarides.

Palume kaasa võtta ühe rätiku või lina ja vahetusjalanõud.

Lõunapaus on pool tundi, umbes kell 13.30-14. Süüa on võimalik meie köögis, kus saab kasutada ka mikrolaineahju.

Kohapeal saavad soovijad endale Gua Sha kaabitsa soetada 10 euro eest.

Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad massaaži teha oma lähedastele, tuttavatele. Tegemist ei ole tööalase koolitusega.

Vaata terviseohutuse meetmeid Tartu Rahvaülikoolis SIIN.

Koolitaja

Tagasisidet eelmiselt kursuselt:

Olen varem raamatutest massaaži võtetest lugenud ja lähedasi nö mudinud, aga koolituspäeval sai praktiliselt läbi proovida erinevaid võtteid professionaali juhendamisel, see andis enesekindlust juurde. Mulle meeldis, et proovisime läbi väga konkreetse võtete järjekorra. Inga

Arvasin, et nii lihtne see massaaži õppimine pole, aga mu üllatuseks on ühe päevaga omandada võtted lõõgastava massaaži tegemiseks. Õpetaja rääkis väga huvitavalt massööride erinevatest stiilidest, suhtumisest jne, sain aru, miks vahel on peale massaaži nii hea tunne, miks vahel mitte. Alla

Massaaži tegemine muutub nüüd efektiivsemaks, väga kasulikud nipid ja võtted. Enno

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital