Ladina keel veidi oskajatele: minirühm (Zoom) Veebis

Ladina keele veidi oskajate kursusele on oodatud kõik huvilised, kes oskavad mõnda romaani keelt või on varem ladina keelt õppinud. Ladina keele algkursuse II semester. Kursus toimub veebikeskkonnas ZOOM.

21.09 - 04.01.2022
T 17.30-19.00
Zoom
Piret Kivi

Õpetaja Piret Kivi: "Olen suur ladina keele entusiast. Oma õpinguid alustasin Barcelona Ülikooli teoloogiateaduskonnas, kus läbisin katoliku preestritele ettenähtud ladina keele kursuse. Barcelonas osalesin ka ladinakeelsel konverentsil ja täienduskoolitusel "Colloquia Latina Barcinonensia", mis oli mõeldud keskkooli ladina keele õpetajatele. Samuti olen Schola Latina Europaea et Universalis'e vilistlane. Eestis olen ladina keelt õppinud Tartu Ülikoolis. 2018. aastal saavutasin Eesti Kirjanike Liidu tõlkevõistlusel ladina keele suunal auhinnalise teise koha. Sooviksin jagada oma teadmisi inimestega, keda huvitab ladina keel, keeled laiemalt või lihtsalt Euroopa kultuuriajalugu.

Kui tahad teada, miks on ladina keel kohati eesti keelega sarnasem kui tänapäeva romaani keeltega, siis tule õppima!"

Kursust alustame põhiteadmiste kordamisega ning seejärel liigume teemadega edasi.

Teemad:

1. MILES ROMANVS (Rooma sõdur) Neljas käändkond, omadussõnade käänamine, keskvõrre
  2. ANNVS ET MENSES (Aasta ja kuud) Viies käändkond, ülivõrre
  3. NOVVS DIES (Uus päev) Oleviku kesksõna
  4. MAGISTER ET DISCIPVLI (Õpetaja ja õpilased) Tegusõna pööramine (esimene, teine ja kolmas isik)
  5. TEMPESTAS (Torm) Depoonensverbid
  6. NVMERI DIFFICILES (Rasked arvud) Tegusõna pööramine passiivis
  7. LITTERAE LATINAE (Ladina tähed) Määrsõna
  8. MARITVS ET UXOR (Abielumees ja abielunaine) Olevik ja minevik

Õppematerjal:

Põhiõpik on LINGVA LATINA PER SE ILLVSTRATA. Lisaks dialoogid ja ka veidi grammatikat ASSIMILi õpikust "Latein ohne Mühe", muud lisamaterjalid.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital