Hiina keele algtaseme jätkukursus koolinoortele (Zoom) Veebis

Kursusele on oodatud noored vanuses 12-19, need, kes on läbinud rahvaülikooli algkursuse esimese osa, aga ka uued õppijad, kes on hiina keelega mujal kokku puutunud. Õppimine toimub veebitundides, vajalik on töötav mikrofon ja kaamera!

11.09 - 18.12.2021
L kell 12.00-13.30
Veebikeskkkond Zoom
Brita Lii Sei

而且,学会中国话,朋友遍天下!Õpid ära hiina keele, sõbrad kõikjal maailmas!

Hiina keel on äge. Võluv, lummav ja mida rohkem hakkad oskama, seda imelisemaks läheb. Kirjamärkides ilmneb loogika, toonid saavad suupäraseks, keel tundub kodune. Saad keelega sõbraks, valdab rõõm, rasked kohad on pärast lemmikud palad.

Brita Lii tundides õpid hiina keelt nii nagu Hiinas kohapeal. Loomupäraselt ja vaistlikult.

Õpe põhineb neljal printsiibil:

1. 听 Kuula. Taba hiinakeelse jutuajamise iva.
  2. 说 Räägi. Kõnele keeles, mis on meloodiline kui lauluviis ning hiinlastega nende keeles kõneldes oled oma.
  3. 看 Vaata. Kombineerides algtaseme keeleteadmised olemasoleva tõlketehnikaga suudad lugeda hiinakeelseid raamatuid ning otsida infot nende internetisaitidelt hiinlaste keeleruumist.
  4. 写 Kirjuta. Maali kirjamärke, mis kaunid kui joonistused rannaliival, Sinu oma “salakeel”.

Kursuse lõpuks oled arendanud järgnevat:

1. Keelest arusaamist. Eraldad jutuajamisest lauseid ja sõnu. Kui neid juba eristad, siis suudad ka tõlkida endale vestluse sisu.
  2. Hiina keele hääldust. Sõnadel on selge kõla, suhtlus on osavõtjatele arusaadav.
  3. Hiinakeelsete tekstide lugemine muutub võimalikuks. Enam pole “nagu hiina keel”, vaid on arusaadav sisu. Lihtsaid lauseid mõistad hoobilt, keerulisemate tekstide toortõlke arusaamatused seljatad arenenud keeleloogikaga.
  4. Oskad kõiksugu kirjamärke oma käega kirjutada, paarikümmet tead peast, teisi oskad arvutis kirjutada.

Kursuse fookuses on hiina keele õppimine nii, et saad seda kohe kasutada ja rakendada. Kursuse põhiõpikuks on „HSK 1 – Standard Course“. Tegemist on hiina keele standardiseeritud keeletestiks ettevalmistava õpikuga. Kursuse läbimise järel on soovi korral võimalik end registreerida ka ametlikule hiina keele tasulisele testile, mida viiakse üldjuhul läbi kaks korda aastas Tallinna Ülikoolis, vt täpsemalt: https://www.tlu.ee/hsk-ja-yct ja küsi õpetaja käest.

Keeleoskustaset mõõtes on tulemused järgmised:

a) Õpid iga kord 10 sõna → A1 (HSK 1)

b) Õpid igaks korraks 20 sõna (millest esimene hulk on kevadisel kursusel osalenutel juba õpitud) → A2 (HSK 2)

HSK 1 on kättesaadav igale osalejale. HSK 2 hiina keele entusiastile raskusi ei valmista. Olenemata testi numbrist oskavad osalejad kursuse lõpuks hiina keeles dialoogi pidada, lugeda olemasolevaid teadmisi ja võimalusi ärakasutades hiinakeelseid tekste, suhelda hiinlastega kirjalikult ning eristada nende jutust sõnu.

Kursuse kogumaht on 50 akadeemilist tundi, sealhulgas 30 ak veebitundi ja 20 ak tundi iseseisvat kodutööd.

子曰:”学而时习之,不亦说乎?”

Õpetaja ütles: “Õppida, ometi pidevalt korrata, eks ole see nauding.”

Tõlge: Linnart Mäll. Hiina mõttevaramu 1. “Konfutsius. Vesteid ja vestlusi. Keskmine tavaline. Suur õpetus.” Lux Orientis. Tartu, 2009.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital