Midagi gurmaanidele! Mida valmistada lõhest? Uus!

Koolitusel valmistatakse Polpo restorani peakokk Karl Pajussaare juhendamisel erinevaid roogasid paljude lemmikust – lõhefileest. Kokk Karl näitab kõigepealt, kuidas puhastada kala. Seejärel valmistatakse erinevaid lõheroogasid ning toitude kõrvale sobivad lisandid. Sellel koolitusel saad selgeks lihtsad nipid, millega oma järgmisel koosviibimisel külalistele muljet avaldada.

Toimub
23.09.2021
N kell 18.00-20.15
Ülikooli tn 1, Tartu. Õppeklass 2
Maht
3 akad t
Hind
59 €
Koolitaja
Karl Pajussaar

Lõhekoolitusel:

  • Valmistame graavilõhet ürtide ja peediga ja graavilõhe bruschettasid.
  • Lõikame fileest portsjontükid ning maitsestame erinevatel viisidel küpsetamise jaoks.

Koolitusel õpitakse, kuidas lõhet käsitleda ja lõigata. Õpitud põhimõtted kehtivad igasugu kaladega, mis tähendab, et õpitut saab rakendada erinevate kalaroogade valmistamisel.

Koolitaja kokk Karl Pajussaar räägib lõhe kasvatamisest, päritolust ning kvaliteedist. Oluline taustainfo heaks kala valimiseks poes/turul!

Lisaks räägime kalatoitude kõrvale sobivatest lisanditest ning valmistatakse kohapeal mõned lihtsad ja kiired köögivilja lisandid.

Koolituse lõpuks serveeritakse koolitusel valmistatud toidud, analüüsitakse maitseid ning koolitaja vastab küsimustele ning annab osalejatele tagasisidet koolituse läbimise osas.

Koolituselt saad kaasa enda valmistatud soolalõhe ehk graavilõhe! Graavilõhe peab vähemalt üleöö külmkapis seisma. Koolitusel valmistab igaüks ise ühe tüki graavilõhet ning saab selle endale koju kaasa pakkida. Nii saad nautida maitsvat soolakala järgmisel hommikul võileiva peal ja pakkuda seda ka oma lähedastele. Kohapeal maitseme koolitaja poolt eelnevalt soolatud kala.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital