Eesti keele õigekiri ja hea keelekasutus

Koolituse eesmärgiks on korrektne igapäevane keelekasutus erinevates suhtlusolukordades. Hea võimalus varem õpitut meelde tuletada, olla kursis uuemate keeleuuenduste ja keelenormidega. Samuti selgitatakse erinevaid tekstitüüpe (reklaamtekst, uudis, pressiteade, e-kiri, pretensioonile vastuskiri) ja seda, kuidas korrektselt vabandada ja pöörduda ning kutseid vormistada. Koolitus on praktiline ja sisaldab teemakohaseid harjutusi.

02.11 - 16.11.2021
T kell 15 - 17.15
Vaksali 7
Katrin Põhako

Kursus on mõeldud eelkõige eesti keelt emakeelena kõnelevatele inimestele, aga ka neile välismaalastele, kes räägivad eesti keelt kõrgemal tasemel.

Koolitus toimub kolmel päeval ja sisaldab ka lihtsamaid kodutöid. Koolituse kogumaht on 11 akad tundi, millest 9 akad tundi on auditoorset tööd ja 2 akad tundi kodutöid.

Teemad

• Õigekirja põhimõtted
  • Võõrsõnade õigekiri, tsitaatsõnad kirjas
  • Algustäheortograafia, uuendused algustäheortograafias