Joogatunni ülesehitus: üks asana on seotud järgmisega läbi voolava ja loogilise järjestuse ning liigutustega sünkroniseeritud hingamisega. Asendeid on selles tunnis palju, hoitakse 5-10 hingamist (1-2 minutit) ja liigutakse tempokamalt. Sellisel viisil liikumine paneb keha higistama ja seeläbi puhastuma. Keskendutakse nii venitamisele, lihaste tugevdamisele (k.a. kere siselihased) kui ka liigeste stabiliseerimisele.
Kaasa: riietu mugavalt, hea tava on kasutada oma isiklikku joogamatti ja koolimati kasutamisel katta see linaga (parim: mikrofiiber rätik või spetsiaalselt joogaharjutuseks mõeldudasanatowel), lõpulõdvestuseks võta kaasa midagi sooja (pleed, pusa, sokid).
Inimene on osa loodusest – meliigume selle loomuliku rütmiga kaasa. See tähendab seda, et erinevatel aastaaegadel vajavad teatud siseorganid rohkem toetust. Samuti on inimese mentaalne seisund erinev – sügisel ja talvel pigem melanhoolsem ning mõtisklevam, kevadel ja suvel rõõmsam ning vabam. Seetõttu on kõik joogatunnid ülesehitatud vastavalt aastaaegade spetsiifikale ja keskendutakse erinevate organite töö stimuleerimisele ja toniseerimisele. Sügisel alustatakse seedesüsteemiga, minnakse edasi kopsutöö ja hingamisteedega, endokriinsüsteemi, närvisüsteemiga ning kevade poole maksa toetamise ja erituselundkonnaga. Igas tunnis keskendutakse tööasendist tekkinud murede leevendamisele (liigesed, lihased, südame-veresoonkond), seedimisprotsessi reguleerimisele ja meele rahustamise tehnikatele, kusjuures nii, et harjutused on kõikidele osalejatele jõukohased. Harutame lahti pingeid kaelas, lõuas ja silmades, tegeleme rühi ja üleüldiselt keha tugevdamise ning tasakaalustamisega. Tund algab kriyade ja pranayamaga, seejärel asanatega ning lõppeb keskendumisharjutustega ehk liigutakse tõelisele meditatsioonile lähemale.
“Jooga on 99% harjutamine ja 1% teooria” – Sri K. PattabhiJois. Tundides keskendutakse eelkõige tehnikate kogemisele ja harjutamisele.
Jooga on eelkõige keha ja meele haigusi ennetav meetod ehk profülaktiline lähenemine inimheaolule ja seda tasub targalt kasutada, et pikalt ning kvaliteetselt elada.Joogateraapia, kui tervenemise ja isikliku transformatsiooni tööriist, on kogunud jõudsalt tuntust viimastel aastatel. Sri T. Krishnamacharya ja Sri Yogendraji olid põhilisteks teerajajateks kaasaegsete yogide seas, kelle tegevus muutis iidsed joogatehnikad tavainimestele kättesaadavaks. Sri Yogendraji lihtsustas joogatehnikaid töötavatele ja pereinimestele, kelle igapäeva ei ole seotud vaid range distsipliiniga joogaõpingutele ja valgustumise saavutamisele. Joogateraapia on asanate (füüsiliste harjutuste), kriyade (keha puhastustehnikad, seedeprotsessi soodustajad, hingamisteede puhastajad), pranayama (hingamisharjutuste) ja meditatsiooni kasutamine keha-meele tasakaalu leidmiseks ja tervendamiseks loomulikul teel.
Õpiväljundid
Edukas koolituse läbinu:
teab klassikalise jooga põhimõtteid
teeb harjutuste komplekse
Lõpetamise tingimused
Koolitusel osalemine (vähemalt 75%)
Väljastatav dokument (soovi korral)
tõend
Õppekavarühm
Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
Koolitaja
Manu Kollom
Tegeleb Ashtanga jooga filosoofia, ashtanga vinyasa jooga meetodi (Patthabi Jois’ilt) ja joogateraapiaga (Sri T. Krishnamacharya’lt ning Sri Yogendraji’lt). Neid meetodeid, õpetusi on ta õppinud ja kogenud peamiselt Indias oma õpetaja Lino Miele juures ja maailma vanimas joogainstituudis The Yoga Institute (Mumbai) (joogateraapia ja -filosoofia kursusel) – see kõik kokku on üks võimalik elule lähenemise viise.
Ta viib läbi ashtanga vinyasa jooga tavatunde, tervise-, joogafilosoofia-mütoloogia teemalisi loenguid ja töötubasid ning soolepuhastuse laagreid.
Vaata lähemalt: manu.yoga