Taani keel veidi oskajale A1.1>A1.2 (ZOOM) Veebis

Kursus sobib neile, kes on taani keelt veidi õppinud. Saavutatav keeletase on A1.2.

10.05 - 21.06.2021
E,K kell 16.00 - 17.30
Veebikeskkond Zoom
Merike Jürna

Taani keel on tore! Dansk er sjovt! Taani keele kursusel, mis mõeldud neile, kes juba veidi on selle keelega tutvust teinud, jätkame tööd sõnavara ja keelestruktuuridega, et osata rääkida endast ja oma kaaslastest, küsida teiste kohta, suhelda igapäevaelu teemadel ja linnaruumis hakkama saada. Kursusel harjutame nii lugemist, kirjutamist, kuulamist kui rääkimist, ent põhirõhk on suulisel eneseväljendusel ja vestluse arendamisel, hääldusel ning suulise kõne mõistmisel.

Teemad

• Plaanid ja soovid (modaalverbide kasutamine) – Planer og ønsker (brug af modalverber)
  • Söök, jook, sisseostude tegemine – Mad og drikke; på indkøb
  • Tervis ja elustiil - Sundhed og livsstil
  • Kodu ja lähiümbrus – Hjem, bolig og lokalområde
  • Haridus ja töö – Uddannelse og arbejde
  • HYGGE

Grammatika

• Lauseehitus - Sætningsopbygning
  • Määrsõnad – Adverbier
  • Eessõnad – Forholdsord
  • Tegusõnade ajavormid – Verber og verbernestider
  • Modaaltegusõnade kasutamine – Brug af modalverber

Õppematerjalid

Kursus põhineb õpikul 'På vej til dansk - trin for trin', mille autoriteks on Lisbet Thorborg ja Mayanna J. Riis. Lisaks võivad olla õpetaja materjalid.

Kursue maht

26 akadeemilist zoomitundi. Lisaks 17 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, mis sisaldab ettevalmistust kohtumiskorraks ning õpitu kinnistamist.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital