Virve tikkimiskool

Tikkimine on looming - kõike, mida saab joonistada ja maalida, seda saab ka tikkida. Tikkimiskoolis saab edasi arendada kooliajal omandatud oskusi, mitmekesistada oma tööoskusi või õppida hoopis midagi uut. Klassikalisi tikkimistehnikaid ja rahvuslikku tikandit õpetab suurte kogemustega tikkimismeister Virve Valtmann-Valdson. Tikkimiskooli on oodatud alustajad ja ka kõik need, kes juba tikkimisega tuttavad.

Toimub
31.03 - 12.05.2021
K kell 17.30 - 19.45
Vaksali 7
Maht
21 akad t
Hind
95 €
Koolitaja
Virve Valtmann-Valdson

Virvelt saab head nõu ja kasulikke näpunäiteid rõivaste või muude esemete kaunistamiseks. Mustreid valitakse lähtuvalt rahvusliku tikandi rikkalikust pärandist (muhu-, siidi- ja kardtikand). Rõõmu võib tunda tillukesest mulgi motiivist T-särgil, teksapükstel, seljakotil jm. Võimatu pole ka suurem ettevõtmine: rahvarõivaste, läänemaa või muhu teki tikkimine. Hoides au sees esivanemate traditsioone võime olla kindlad, et ilu meie ümbert ei kao.

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Tikkimiskooli teemad:

  • tikkimiseks sobivad materjalid ja töövahendid
  • värvide sobitamine tikandisse
  • mustrite valik
  • tikkimisvõtted ja töö praktiline teostamine ning viimistlemine

Koolitusel osalejal on enda töövahendid ja materjalid. Esimesel korral vajaminevad vahendid on kooli poolt.

Õppe kogumaht on 27 akadeemilist tundi (sh 21 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 6 tundi iseseisvat tööd).

Kui lähiõppele kehtestatakse piirangud, lükkub koolitus edasi

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT.

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga