Lapse seksuaalkasvatus peres. Vanema tugi arengu toetamisel. Uus! Veebis

aste seksuaalne areng on seotud nende mina-pildi kujunemisega. Lapsed katsetavad ja õpivad ümbritsevat jälgides ja matkides. Osa sellest infost ja käitumismudelitest, mis lasteni jõuab, pole aga nende arengu seisukohalt positiivne

21.01.2021
N kell 17.30 - 19.45
Veebikeskkond Zoom
Lemme Haldre

Käesoleval koolitusel käsitletakse lapse eakohast seksuaalset arengut. Samuti mõtiskletakse selle üle, milline lapse seksuaalkäitumine vajab sekkumist ja kõrvalist abi ning kuidas viia vajalikke jutuajamisi läbi last kahjustamata. Suur rõhk koolitusel on sellel, kuidas kaitsta lapsi seksuaalse väärkohtlemise eest.
P.S. Koolituse põhirõhk on lastel vanuses 0 kuni 11 eluaastat. Puberteediiga puudutakse põgusalt.

Teemad:

• Lapse seksuaalse arengu etapid (0-14 aastat);
  • Seksuaalne areng ja lapse mina- pilt;
  • Vanema tugi positiivse mina-pildi kujunemisel.
  • Eakohane ja sekkumist vajav seksuaalkäitumine;
  • Lapse kaitsmine väärkohtlemise eest;
  • Abi saamise võimalused;
  • Lisamaterjalide tutvustamine.

Koolitus toimub veebikeskkonnas Zoom. Saadame üks päev enne koolitust meilile osalemise lingi, millega saate koolitusega liituda (Zoomi programmis, alternatiivina Google Chrome'i brauseris). Vajalik on stabiilne internetiühendus, kaamera, mikrofon ja kõlarid/kõrvaklapid. Koos lingiga saadame ka juhendi võimalike tehniliste takistuste ületamiseks.

Koolitusel saavad osalejad aktiivselt osaleda, koolitust ei salvestata.

Grupis on kuni 12 osalejat.