Nutikool

Kui Teil on nutiseade ja soovite sellega paremaks sõbraks saada, siis tulge koolitusele, kus tehakse puust ja punaseks selgeks, kuidas nutiseadme erinevaid võimalusi kasutada. Koolituse sihtrühmaks on põhi- või keskhariduseta täiskasvanud, erialase ettevalmistuseta või aegunud erialase ettevalmistusega täiskasvanud, vähe tasustatud ametikohtadel töötavad madala haridustasemega inimesed ja majanduslikult mitteaktiivsed elanikud.

Toimub
18.01 - 05.02.2021
E 18.01, T 19.01, E 25.01, N 28.01, R 29.01, E 1.02, N 4.02 ja R 5.02 kell 9.15 - 12.30.
Vaksali 7, Tartu
Maht
32 akad t
Hind
Tasuta
Koolitaja
Kadi Tamm

Koolituse tulemusel oskavad õppijad kasutada oma nutiseadme erinevaid võimalusi nii töö- kui ka isiklikus elus.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Mis on nutiseade ja operatsioonisüsteem? Milliseid erinevaid seadeid ja op.süsteeme on olemas? Mis on internet ja kes on IT teenuse pakkujad? Mida tähendab interneti maht? Nutiseadme seadistamine, aku ja laadimine. E-posti aadressi loomine ja sidumine nutiseadmega. Kontaktide loomine. Helistamine ja sõnumite saatmine. Kasulikud rakendused (kell, kalender jm).
  • E-posti kasutamine. Mis on äpid ja milleks neid vaja on? Kasulikud igapäevaelu lihtsustavad äpid. Nutiseadme turvalisus. Tõrked. Kuidas küsida abi?
  • Kaardirakenduste kasutamine- kuidas liigelda linnas ja maal ja metsas. Sotsiaalmeedia ja suhtlusvahendid. Kuidas lugeda uudiseid ja kasutada Google otsingut? Õppimisvõimaluste leidmine. Pangateenuste kasutamine ja Mobiil-ID.
  • Nutiseadmega pildistamine. Pilveseaded ja varundamine. Videokõned.

Varasemate õppijate tagasiside:

„Meeldis individuaalne lähenemine ning koolitaja sõbralikkus ja kannatlikkus.“ „Varem kasutasin nutitelefoni ainult rääkimiseks. Ei julgenud muid nuppe puutuda, kartsin, sest puudus kindlus ja teadmised. Peale koolitust on kindlus olemas ja kartus kadunud.“ „Oskan ja julgen nüüd kasutada erinevaid rakendusi igapäevaselt.“ „Oskan kasutada Smart-ID. Paremini teha pilte ja hoida neid pilves.“

Terviseohutuse meetmed

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Koolitaja

Koolitus toimub Tartu Rahvaülikooli projekti "Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes" raames.

Liitu uudiskirjaga