Kanakasvatus kui hobi

Kodune linnukasvatus on saanud äärmiselt populaarseks ning hobikanakasvatajaid on lisaks maapiirkonnale lisandunud nii uusarendusrajoonides kui ka lausa linnaruumis. Ühepäevasel koolitusel keskendutakse põhilistele kodulinnukasvatuse aspektidele.

Toimub
13.03.2021
L kell 10-16.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
8 akad t
Hind
54 €
Koolitaja
Janek Prits
  • Ülevaade erinevatest linnuliikidest, tõugudest ja krossidest. Anname lühiülevaate erinevatest enamlevinud kodus peetavatest põllumajanduslindudest. Vaatleme ja iseloomustame linde just väikemajapidamiste ja üksikute perelemmikute kontekstis.
  • Lind perelemmikuna. Vaatleme ja võrdleme nii erinevaid tõuge kui liike. Räägime erinevate liikide ja tõugude iseloomudest ja loomuomasest käitumisest.
  • Linnukasvatuse ja lindude pidamise üldised alused. Katsume luua ülevaatliku pildi sellest, mida ja milliseid tingimusi eeldab lindude (sõltuvalt liigist ja tõust) pidamine perelemmikutena ja seda ka kaasaegse linnakeskkonna kontekstis.
  • Linnukasvatussaadused kui lisandväärtus pere söögilaual ja peenramaal. Oma kanadelt munade saamine toob rõõmu ja elevust ning on erinevaid võimalusi selle rõõmu tarbimiseks. Ehk siis räägime lindude poolt lisaks munadele toodetavast ehedast ja heast sõnnikust ning selle kasutamisvõimalustest.
  • Tekkinud küsimusi saab esitada jooksvalt kogu koolituspäeva jooksul.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga