Oskused harmoonilise suhte loomiseks

Suhtekoolitusel osalemine on suurepärane võimalus iseenda avastamiseks ja enesearenguks. Pole oluline, kas oled hetkel üksi või partneriga, see on sinu isikliku teekonna kursus, et saaksid sügavamalt töötada iseenda avastamisega.

15.02 - 29.03.2021
E kell 19.15-20.45
Sille Jõgeva

Maailma ühe kõige kauem kestnud Harvardi ülikooli poolt läbiviidava uuringu, mida alustati 1938 aastal ja kestab tänaseni, direktor Robert Waldinger on uuringu tulemuste kirjeldamisel öelnud, et kõige selgem sõnum senistest tulemustest on see, et “head suhted hoiavad meid õnnelikena ja tervematena”.

Koolituse teemad ja küsimused, millele otsime vastuseid:

• Suhete kvaliteedi mõju meile ja meie lastele. Miks on üleüldse oluline suhetega tegeleda?
  • Teadliku ja mitteteadliku suhte erinevus. Miks suhted ei toimi iseenesest?
  • Aju funktsioonid suhete kontekstis. Miks teadmistest üksi ei piisa, vaid suhtlemisoskusi tuleb ka treenida?
  • Suhtefaasid. Miks alguses on suhted head, aga mõne aja pärast kipuvad minema keeruliseks?
  • Mitteteadlikud “pagasid” lapsepõlvest, mis mõjutavad meie tänaseid suhteid rohkem kui oskame arvata. Millised on sinu “pagasid” ja kuidas need mõjutavad sinu tänaseid suhteid?
  • Konflikt kui paratamatu nähtus igas suhtes, kuid samas ka areng, mis otsib väljapääsu. Konflikt on võimalus suhte veelgi paremaks muutmiseks. Kas tõesti võib konfliktist suhtele kasu olla?
  • Suhet hävitavad käitumised. Millised levinud käitumised lagundavad igat suhet?
  • Suhet arendavad, parendavad ja hoidvad käitumised. Millised olulised oskused on vajalikud, et suhe saaks toimida?
  • Hoolivuse erinevad viisid. Miks inimesed väljendavad hoolivust erinevalt ja mis on sinu jaoks hoolivad käitumised?
  • Suhtevisiooni olulisus ja loomine. Kuidas liikuda oma unistuste suhte loomise suunas?

Kursuse kõige olulisem eesmärk on liikuda teadliku suhte suunas.

Mitteteadlikus suhtes me süüdistame teisi oma kehvas elukvaliteedis ja ebaõnnestumistes: arvame, et lapsepõlv ei mõjuta meie tänast elu ja käitumist; konfliktid on hirmutavad, ebamugavad ja parem, kui neid poleks; “õiged” suhted toimivad iseenesest.

Teadlikus suhtes me võtame vastutuse ja loome ise sellise elu nagu soovime; teadvustame lapsepõlvehaavade mõjusid ja õpime kuidas neid tervendada; teame, et konfliktid on võimalused kasvamiseks ja arenemiseks veelgi paremaks inimeseks; teame, et suhe on parim enesearengu teekond, st töö iseendaga, mis kestab elu lõpuni.