Jaapani keel algajatele: õpime veebis ja klassis! minirühm Uus! Veebis

Jaapani keele ja kultuuri kombineeritud kursusele on oodatud kõik keelehuvilised! Kursus toimub veebis, kuid iga kahe nädala järel kogunetakse ka klassiruumis.

19.09 - 09.01.2021
L 11.00-12.30
Veebikeskkond Zoom
Uku Lehesalu

Jaapani keele ja kultuuri kombineeritud kursus. Kursus toimub veebikeskkonnas Zoom, kuid iga 2 nädala järel toimub ka tund klassiruumis. Klassiruumis toimuvad tunnid järgmistel kuupäevadel: 3.10., 24.10., 14.11, 5.12., 9.01.21

Kursus ei eelda eelnevaid jaapani keele teadmisi. Kursuse jooksul arendame eelkõige oskusi, mis aitavad lihtsamates olukordades toime tulla ja mis on kasulikud Jaapani keele edasiseks õppimiseks. Õpime lugema jaapani silpkirju hiraganat ja katakanat ning teeme põgusalt tutvust kanjidega. Tutvume jaapani keele eripäradega ning omandame elementaarse grammatika ja sõnavara, et rääkida lühidalt endast ja endaga seotud teemadel. Saame interneti vahendusel tuttavaks mõnede Jaapani kuulsate paikadega ja räägime Jaapani traditsioonidest ja erisustest, mida tasub Jaapanit külastades ja jaapanlastega suheldes arvesse võtta. Kursus toimub õpiku Marugoto põhjal, millest teeme harjutusi tundides ja millest jääb ülesandeid teha ka kodus iseseisvalt.

Teemad:

• Tervitamine
  • Enesetutvustus
  • Pere ja kodu
  • Toidud ja joogid, lauakombed
  • Eelistuste väljendamine, ruumisuhted.

Õppematerjalid

Õpik „Marugoto“ ja õpetaja koostatud materjalid.

Kursuse maht

Õppe kogumaht on 50 tundi (sh 30 tundi auditoorset tööd ja 20 tundi iseseisvat tööd).

Iseseisev algtasemel aitab eelkõige korrata ja kinnistada tunnis läbivõetut – õppida sõnavara, või teha grammatikaharjutusi.