Läti keel veidi oskajale A1.2: minirühm

Läti keel veidi oskajale 1 (A1.2 esimene osa)

18.09 - 08.01.2021
R 16.00-17.30
Aive Mandel

Kursus on mõeldud sulle, kui sa oled läbinud Tartu Rahvaülikoolis kaks algajatele mõeldud kursust või oled õppinud läti keelt umbes 50–60 akadeemilist tundi ja ...

• ... tuled toime lihtsamas suhtlusolukorras (tutvumine, viisakusfraasid, arvamuse avaldamine tuttaval teemal, vestluskaaslase kohta info küsimine);
  • ... tunned tavalisemaid omadussõnu, arvsõnu, küsi-, ase- ja sidesõnu;
  • ... oled tuttav grammatilise soo ning ainsuse ja mitmusega läti keeles, tunned käänetest vähemalt nominatiivi, lokatiivi ja akusatiivi, tunned ning oskad pöörata tavalisemaid tegusõnu (nt būt, dzīvot, lasīt) olevikus.

Teemad

• Kordamine: keeled ja rahvad, hobid.
  • Sünnipäev ja nimepäev. Kalender.
  • Külaskäik.
  • Riia kaart. Tuntud lätlased.

Grammatika

• Kõigi pöördkondade tegusõnad olevikus.
  • Tegusõnad būt ja iet minevikus ja tulevikus.
  • Kõik käänded ainsuses. Nominatiiv, lokatiiv ja genitiiv ka mitmuses.
  • Eessõnad genitiivi (no, pie, uz) ja akusatiiviga (par, uz, pa, ar).
  • Määrsõnad.

Õppematerjalid

• Inga Klēvere-Velhli, Nikole Naua. Latviešu valoda studentiem. Rīga, Latviešu valodas aģentūra 2012.
  • Õpetaja koostatud materjalid

Õppe kogumaht on 50 tundi (sealhulgas 30 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 20 tundi iseseisvat tööd.)

Iseseisev töö algtasemel aitab eelkõige korrata ja kinnistada tunnis läbivõetut – õppida sõnavara, lugeda tekste või teha grammatikaharjutusi.

Kursuse läbimise tingimused: kirjalik kodutöö ja kontrolltöö.